به منظور تعمیرات کف پوش؛

تعطیلی بخش پیش از اسلام موزه آذربایجان

رییس امورموزه های اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از تعطیلی بخش پیش از اسلام موزه آذربایجان به دلیل آغاز پروژه مرمت کف پوش تالارهای این موزه خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مهدی  بزاز‌ دستفروش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: در راستای آمادگی هر چه بیشتر موزه‌های استان برای میزبانی از گردشگران و نیز رویداد تبریز ۲۰۱۸، پروژه بهسازی و عملیات مرمتی در کلیه موزه‌های استان از امروز پنج شنبه ۲۵ خرداد آغاز می‌شود و در اولین مرحله بخش پیش از اسلام موزه آذربایجان تعطیل و مراحل عملیات مرمت کفپوش آن آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: بازدید کنندگان در مدت تعطیلی این بخش و با توجه به عدم امکان تردد از درب اصلی می‌توانند از طریق ورودی شرقی موزه واقع در بخش سنگ نگاره‌های موزه از تالارهای دوره اسلامی، سکه، مهر و بخش‌های هنرهای تجمسی موزه آذربایجان بازدید کنند.

بزاز گفت: در ۱۰ روز منتهی به آغاز دور دوم سفرهای تابستانی و در ایام تابستان این پروژه در سایر موزه‌های تبریز و استان به تناوب ادامه خواهد داشت.

گفتنی است موزه آذربایجان یکی از مهمترین موزه‌های ایران و دومین موزه تاریخی ایران پس از موزه ملی تهران شناخته می‌‌شود که آثار متعلق به دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی در آن به نمایش گذاشته شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.