در دیدار وزیر بهداشت با حجت الاسلام آل هاشم مطرح شد:

وزارت بهداشت برای توسعه طب سنتی و ترویج تغذیه سالم همت کند/ بیمارستان ویژه بانوان در تبریز ایجاد می شود

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم اهتمام جدی وزارت بهداشت برای توسعه طب سنتی و ترویج تغذیه سالم در بین مردم را خواستار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در این دیدار که استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان استان نیز حضور داشتند، با بیان اینکه تأمین سلامت مردم دشوار است، گفت: باید به فرهنگ، رفتارها و سبک زندگی مردم توجه شود و در این راه، وزارت بهداشت به تنهایی نمی‌تواند عمل کند و سایر نهادها نیز باید کمک کنند.

وی با قدردانی از حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان شرقی از حوزه سلامت، گفت: اقدامات بسیار خوبی توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شده که تعدادی از این اقدامات به الگوی کشوری تبدیل شده‌اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از ساخت بیمارستان ویژه بانوان در تبریز حمایت کرد و گفت: راه‌اندازی این بیمارستان، اقدامی بسیار مهم و ارزنده است و وزارت بهداشت آماده است تا ۵۰ درصد از اعتبار مورد نیاز ساخت آن را عهده‌دار شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: این دانشگاه در سایه وحدت و همدلی دستگاه‌های مختلف و حمایت‌های استاندار محترم، برای پیشبرد اهداف وزات بهداشت در استان با تمام توان تلاش می‌کند.

حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم همچنین اهتمام جدی وزارت بهداشت برای توسعه طب سنتی و ترویج تغذیه سالم در بین مردم را خواستار شد.

استاندار آذربایجان شرقی نیز از مشارکت و فعالیت چشمگیر خیران استان در حوزه بهداشت و درمان خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۴۴۰هزار مترمربع فضای درمانی در استان در حال احداث است که بخش قابل توجهی از آن توسط خیران ساخته می‌شود.

اسماعیل جبارزاده با بیان اینکه دامنه امور خیر در استان آذربایجان شرقی گسترش یافته است، افزود: هیچ خیری در این استان برای انجام اهداف خیرخواهانه خود دچار بروکراسی اداری نمی‌شود و نیت خیر آنها با سرعت تبدیل به عمل می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تمامی امور اداری خیران، توسط مسئولان انجام می‌شود و به همه دستگاه‌ها ابلاغ کرده‌ایم که هیچ خیری نباید درگیر امور اداری شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.