وزیر بهداشت در تبریز:

تفکر ابلهانه برخی ها با تحقیر کردن دولت پیش می رود / این حجم از بیکاری، طلاق و اعتیاد شایسته‌ کشور ما نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تبریز گفت: برخی عزت خود را در تحقیر و ضعیف نشان دادن دولت می‌بینند که این تفکر ابلهانه و کوتاه بینانه است.

به گزارش تبریز بیدار ،  سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی دیشب در مراسم افتتاح طرح‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز با عرض تسلیت شهادت حضرت علی(ع) اظهار کرد:مشکلی که داریم این است که به جای آنکه دنبال آن باشیم  بدانیم حضرت علی(ع) را  به چه دلیل به شهادت رساندند ، تنها با  ذکر چه کسی به شهادت رساند و چگونه ذکر مصیبت می‌کنیم .

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) در برابر دستگاه آلوده به زر و زور مقاوم بود، هرگاه  مردم سئوال می‌کردند که مگر علی نماز هم می‌خواند، افزود: به عنوان افرادی که ادعای شیعه بودن داریم و خود را دوستدار علی (ع) و فرزندانش می‌دانیم، باید در درجه اول آشنا به زندگی سیاسی ایشان باشیم که بعد از رحلت حضرت رسول(ص) چه کارهایی کردند و آن را با این دوران مقایسه کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه همه مسائل فقط رعایت حقوق شهروندی نیست و باید به علی (ع) نگاه کنیم تا ببینیم که با باطن خود چگونه بودند و به فرزندانش چه توصیه و سفارشی داشتند، ادامه داد: ایشان با افرادی که رقبای او بودند رفتاری تأمل‌برانگیز داشتند و حتی به خلفای ماقبل خود در اداره جامعه و خدمت به مردم کمک کردند.

ویبا بیان این که شیعه‌ی حضرت علی (ع) هستیم، حکومت ما با حکومت شیعه‌ی علوی فاصله‌ی دارد و از  یک‌هزار و ۴۰۰ سال پیش تا کنون همواره جنگ بر اثر قدرت طلبی بوده است. 

  
وی بیان کرد: در نظام اسلامی، قدرت طلبی پسندیده است ولی نه قدرتی که برگرفته از هوس‌ها و امیال انسانی باشد. آمریکا و انگلییس مصداق قدرت طلبی ناشی از هوس هستند. 

  
وی با اشاره به فرمایشات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، عنوان کرد: خدمت به خلق عبادت است و هر کسی با دروغ گویی و اتهمام زنی در روند خدمت رسانی به مردم اخلال ایجاد کند از ما نیست؛ به طوری که این عادت‌های زشت جزو ارزش‌های اخلافی شده و برخی در زندگی روزمره‌ی خود بارها دست به نفاق، دروغ و فریب افکار عمومی می‌زنند. 

  
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: برخی عزت خود را در حقیر کردن دولت و ضعیف نشان دادن دولت می‌بینند و با فریب افکار عمومی وعده های غیر عملی می دهند و دست به هر اقدامی می زنند تا اقدامات و خدمات به مردم را کمرنگ جلوه دهند. 
  

وی در پایان تأکید کرد: باید از تمامی ظرفیت‌های کشور استفاده کرده و به رأی مردم احترام بگذاریم. این حجم از بیکاری، طلاق و اعتیاد شایسته‌ی کشور ما نیست؛ چرا که نام امیرالمونین که بر تارک کشور ما نقش بسته است و امید است تا با هماهنگی و یاری کردن هم در راستای حل مشکلات گامی به جلو برداریم.

قاضی‌زاده هاشمی با ابراز تاسف نسبت به افراد ملقب به ارزشی در جامعه گفت: یکی از ناراحتی‌های من برای این افراد این است که با نفاق، دروغ و فریب افکار عمومی پیش می‌روند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه بزرگ شده مشهد بوده و آشنا با آنجا هستم، اظهار کرد: متاسفانه کانون بسیاری از جریانات اخیر در مشهد بود و باید بگویم  آنهایی که چشم دیدن ندارند و معتقدند دولت قوی‌تر سرکار بیاید، مطمئن باشند در مسیر امیرالمومنین (ع) نیستند.

وی ابراز کرد: برخی معتقدند کارشان در جامعه با حقیر کردن دولت پیش خواهد رفت و فرقی نمی‌کند که چه کسی باشد، این تفکر کوتاه فکری و ابلهانه است.

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.