حجت الاسلام همایونی در گفتگو با تبریزبیدار؛

شب بیست و سوم اهمیت بیشتری به نسبت شب‌های قبل دارد/سخنان اخیر رئیس‌جمهور در خصوص امیرالمؤمنین(ع) عامل خشنودی وهابیت شد

خطیب تبریزی گفت در شب بیست وسوم دعا و….وسیله و ابزار ما برای رسیدن به خداوند متعال هستند و وسیله و مصداق اصلی از بین همه این ها درک حقیقت حضرت زهرا(س) می باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام همایونی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری و در خصوص فضیلت شب بیست و سوم ماه رمضان اظهار داشت: شب بیست و سوم به نسبت ۲ شب قبلی از فضیلت بالایی برخوردار است و در روایتی نیز داریم که یکی از اصحاب امام صادق(ع) از ایشان پرسید که توانایی جسمی ندارم و مهمترین شب را بگویید تا شب زنده داری کنم و ایشان گفتند که شب بیست  و سوم از مهمترین شب ها می باشد.

وی افزود: در روایت دیگری هست که حضرت می فرمایند اعمال و تقدیراتی که در ۲ شب قبلی نوشته شده است ممکن است در شب بیست  و سوم تغییر کنند و اولیای الهی نیز امشب را مهم شمرده اند و حتی هنگامی که امام حسن و امام حسین کودک بودند نیز حضرت زهرا در شب بیست و سوم آن ها را بیدار نگه می داشتند تا از فضیلت این شب محروم نمانند.

همایونی ادامه داد: امشب ۲ مطلب باید مورد تاکید قرار گیرد که یکی بحث توبه بندگان می باشد و دیگری نیز باید فهمید که حقیقت شب قدر با وجود حضرت زهرا(س) سنخیت دارد و امام صادق(ع) در روایتی فرمودند که حقیقت شب قدر مادرم زهرا(س) است و هرکس حقیقت مادرم زهرا(س) را درک کند می تواند حقیقت شب قدر را نیز درک نماید.

وی افزود: دعا و….وسیله و ابزار ما برای رسیدن به خداوند متعال هستند و وسیله و مصداق اصلی از بین همه این ها درک حقیقت حضرت زهرا(س) می باشد.

این خطیب تبریزی ادامه داد: حضرت زهرا نماد انسان کامل و همچنین نماد دفاع از ولایت هستند و اینکه اخیرا جناب رئیس جمهور سخنانی را در خصوص ولایت امام علی(ع) فرموده اند باعث خشنودی وهابیت شده و مفتی اعظم آن ها طی روزهای گذشته اعلام کرد ک ما چندین سال است این سخنان را می گوییم و شیعیان قبول نمی کنند.

همایونی گفت: مشروعیت با مقبولیت متفاوت است و مشروعیت را خدا به فرد می دهد چراکه اگر چنین نبود حضرت زهرا(س) از جان خود سیر نشده بودند که آن اتفاقات برایشان بیفتد و ایشان هم تمکین می کردند اما هیچگاه چنین نشد و باید در زندگی ما نیز الگوی مشروعیت و و لایتمداری رفتارها و اقدامات حضرت زهرا(س) باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.