رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

جشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تابستان امسال برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: به زودی در ۷۰ مین سالگرد تأسیس دانشگاه در اوایل مرداد ماه جشن بزرگی برگزار می‌کنیم و بیش از ۵۰ طرح بزرگ نظام سلامت را افتتاح خواهیم کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم، محمدحسین صومی جمعه شب در آیین افتتاح پروژه‌های درمانی، رفاهی، دانشجویی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه امروز ۱۲ طرح در تبریز و مجموعاً ۲۰ طرح در استان مورد بهره برداری قرار گرفت، اظهار کرد: قبل از رمضان قرار بود این طرح‌ها افتتاح شود ولی به دلیل برنامه فشرده وزیر محترم این موضوع میسر نشد. 

وی با اشاره به اینکه در استان تلاش کردیم زیرساخت‌ها و تجهیزات کافی را فراهم کنیم تا مردم از نظام سلامت ابراز رضایت کنند، تصریح کرد: هیچ کس منکر برخی از کاستی‌های طرح تحول سلامت نیست ولی گام‌های بلندی برای حل مشکلات برداشتیم و طرح تحول سلامت تلاشی رو به جلو بوده است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه در گذشته به سختی توانستیم تنها اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) را بسازیم، ابراز داشت: اورژانس بیمارستان‌های سینا، کودکان، ۲ اورژانس در الزهرا، اورژانس اهر و ۶ اورژانس بزرگ دیگر از جمله اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) در دست احداث است و به زودی به اتمام می‌رسد. 

صومی با بیان اینکه در گذشته تنها کلینیک شیخ الرئیس را داشتیم، گفت: امروز۱۴ کلینیک راه انداخته‌ایم، ضمن اینکه ما نمی‌خواهیم ساختمان بسازیم بلکه می‌خواهیم سیستم ارجاع را مقدمه سازی کنیم و با یک گام دیگر سیستم ارجاع به طور کامل در استان راه می‌افتد.

وی با اشاره به اینکه ما را در دانشگاه متهم به ساختمان سازی می‌کنند ادامه داد: اگر ساختمان نسازیم، امروز جای کافی برای بیماران و دانشکده‌ها نداریم، ساختمان نسازیم چگونه خدمات ارائه دهیم؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه با اشاره به اینکه بانک شیر برای نوزادان نارس راه اندازی کردیم، افزود: نبود این مرکز موجب بیماری ان.ای.سی و مرگ نوزادان می‌شد که از روز افتتاح تاکنون حتی یک نوزاد هم از این بابت نمرده است.

صومی در پایان خاطر نشان کرد: به زودی در ۷۰ مین سالگرد تأسیس دانشگاه در اوایل مرداد ماه جشن بزرگی برگزار می‌کنیم و بیش از ۵۰ طرح بزرگ نظام سلامت را افتتاح خواهیم کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.