تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۶۵۸۳۶

گزارشی از یک اقدام و عمل در حاشیه های تبریز؛

شادابی به باغِ معروف تبریز باز می گردد

یکی از سخنرانان می گوید: در کشور ۴۰۰ منطقه کم برخوردار داریم که بناست این مناطق در عرض چند سال در قالب "طرح کرامت" محرومیت زدایی شوند. سال گذشته و امسال باغ معروف در ذیل طرح کرامت تعریف شده و امیدواریم با اجرای این طرح باغ معروف به دوران پر آوازه خود باز گردد.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار؛ 


این چندمین بار است که برای تهیه گزارش به باغ معروف می آیم. باغ معروف منطقه ای در ۷ کیلومتری تبریز با جمعیتی بالغ بر بیست هزار نفر. از باغِ معروف فقط نشانی مانده است. به مراسمی دعوت شده ایم. مردمی که گویا امید به دل هایشان برگشته و خوشحال اند از اینکه پاسداران انقلاب کاری کردند دیده شوند.


سپاه استان از ابتدای سال گذشته قرارگاه خدمت رسانی و محرومیت زدایی را در این منطقه ایجاد کرد.آنگونه که شواهد نشان می دهد فعالیت این قرارگاه، امسال هم ادامه خواهد داشت.

غفار ملکی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی باغ معروف درباره دستاوردهای قرارگاه و "طرح کرامت" می گوید؛ سال گذشته کارهای بزرگی انجام گرفت که قابل ذکر است البته کارهایی هم انجام شده که قابل ذکر نیست. وقتی ما اینجا آمدیم تنها ۱ مسجد نماز جماعت برگزار می شد، اما اکنون هر ۴ مسجد باغ معروف نماز جماعت برگزار می شود.دفاتر مشاوره در حوزه های مختلف اجتماعی ایجاد شده است. خدمات رایگان پزشکی سه بار در این منطقه برگزار شده.همچنین کلانتری باغ معروف با تلاش نیروی انتظامی احداث شده و طی روزهای آینده افتتاح خواهد شد. برای تجهیز درمانگاه این منطقه با مسئولین استانی رایزنی انجام شده و امیدواریم درمانگاه شبانه روزی بزودی راه اندازی شود.


یکی از اهالی به رئیس جلسه می گوید: باغ معروف فرصت های خوبی دارد. نباید فرصت ها و محاسن باغ معروف را از یاد ببریم.

جانشین فرماندهی سپاه عاشورا نیز در این جلسه با اشاره به تلاش های قرارگاه برای بهره مندی بیشتر منطقه از امکانات شهری و استانی گفت؛ اگر بخواهیم به حد مطلوب برسیم باید از همه ظرفیت های نظام و نهادهای مختلف استفاده کنیم. ایجاد نشاط عمومی باید پایه و اساس فعالیت های قرارگاه باشد. قادری تاکید کرد؛ باید به دنبال کارهای ماندگار باشیم. نظام دو ماموریت مهم دارد اول؛ امنیت پایدار و دوم خدمت بی منت.ما برای امنیت تلاش کرده ایم. تدابیر حضرت آقا امنیت پایدار در کشور را ایجاد کرده است. نباید به حرفهای برخی شبه سیاستمداران اعتنا کرد. آنهایی که تا دیروز می گفتند؛ باید با داعش مذاکره کنیم حالا سکوت کرده اند. تدابیر رهبر انقلاب کشور را به جزیره امن در این منطقه پر آشوب تبدیل کرده است. این تدابیر حتی ضد انقلاب خارج نشین را هم به تحسن وادار کرده است.


سرهنگ قادری در ادامه می گوید: هر کس در این نظام صاحب کرسی است و مسئولیت دارد باید خدمت رسانی به مردم را سرلوحه اقداماتش قرار دهند. مباحث حاشیه ای را باید کنار و گذاشت و معیشت و رفاه مردم را تامین کرد.

وی می افزاید : در کشور ۴۰۰ منطقه کم برخوردار داریم که بناست این مناطق در عرض چند سال در قالب "طرح کرامت" محرومیت زدایی شوند. سال گذشته و امسال باغ معروف در ذیل طرح کرامت تعریف شده وامیدواریم با اجرای این طرح باغ معروف به دوران پر آوازه خود باز گردد.اگر بتوانیم از همه ظرفیتها استفاده کنیم می توانیم باغ معروف را به الگوی شهر اسلامی تبدیل کنیم.