تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۴۸:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۶۵۸۵۷

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:

وجود دو میلیون و ۷۰۰ هزار معتاد در کشور/10 درصد معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از وجود دو میلیون و ۷۰۰ هزار معتاد در کشور خبر داد و گفت: بر اساس آمارهای رسمی ۱۰ درصد معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، سلمان خدادادی در رابطه با راه‌اندازی مرکز درمان اعتیاد کودکان خیابانی و بی‌سرپرست از سوی بهزیستی اظهار کرد: یکی از تکالیف مجلس در برنامه ششم توسعه برای سازمان بهزیستی شناسایی، جمع‌آوری، بازپروری کودکان خیابانی و بی‌سرپرست است از این رو براساس این تکالیف بهزیستی اقدام به راه‌اندازی مرکز درمان اعتیاد کودکان خیابانی و بی‌سرپرست کرده است.


نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمام اقدامات و مسائلی که در هنگام تبلیغات ریاست جمهوری مانند زنان خانه‌دار، آسیب‌های اجتماعی، افزایش مستمری مددجویان و کمیته امداد، کودکان کار و زنان خانه‌دار مطرح شد، از جمله مصوبات کمیسیون اجتماعی مجلس در برنامه ششم توسعه بوده است که امروزه موجب افتخار است.


خدادادی با بیان اینکه تمام کودکان معتاد به صورت مادرزادی معتاد نیستند، گفت: متاسفانه باندهای مافیا به دلیل بدسرپرست بودن کودکان از آنها برای مقاصد پلید خود استفاده می‌کنند، از این رو کودکان با حضور در جامعه تحت‌تاثیر آسیب‌های اجتماعی معتاد می‌شوند البته برخی دیگر نیز دارای پدر و مادر معتاد هستند، بنابراین تحت تاثیر فضا و محیط خانه به اعتیاد روی می‌آورند.


جمعیت معتادان تا پایان برنامه ششم باید 25 درصد کاهش یابد

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای دهم، در رابطه با راه‌اندازی مراکز درمان اعتیاد کودکان و نوجوانان از سوی وزارت بهداشت گفت: راه‌اندازی مراکز درمان اعتیاد کودکان در حیطه وظایف سازمان بهزیستی بوده و در برنامه ششم توسعه و بودجه سال‌جاری اعتبار لازم در اختیار این دستگاه برای کاهش معتادان جامعه قرار گرفته است، به گونه‌ای که هر ساله تعداد معتادان پنج درصد و تا پایان برنامه باید 25 درصد کاهش یابد البته سازمان بهزیستی در این رابطه اقدامات موثری را در دستور کار قرار داده است.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از وجود 2 میلیون و 700 هزار معتاد در کشور خبر داد و گفت: براساس آمارهای رسمی 10 درصد معتادان کشور را زنان تشکیل می‌دهند.