امام جمعه تبریز در دیدار با اعضای جمنا آذربایجان شرقی مطرح کرد:

نمی شود کسی در مسیر امام(ره) باشد اما رفتار او با فرمایشات رهبر انقلاب زاویه داشته باشد

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، امام جمعه تبریز در دیدار با اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی ضمن بیان اینکه جمنا مجموعه ارزشمندی است؛ افزود: اقدام ارزشمند این مجموعه انقلابی امر به معروف و امر به مسیر انقلاب و راه امام(ره) است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار با اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، گفت: امروز یکی از راه های کمک به دین خدا از طریق زبان است که همان نشان دادن راه درست و جلوگیری از راه غلط می باشد.

وی ادامه داد: رمز پیروزی امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی نشان دادن راه به مردم و مبارزه با دشمنان از طریق زبان یعنی امر به معروف و نهی از منکر بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: در قرآن خداوند عده ای را مکلف کرده تا در راه خدا با دشمنان خدا از طریق زبانی مبارزه کند.

وی ضمن اشاره به آیات قرآن در خصوص امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: البته در این آیات به نظم و انضباط نیز تاکید شده است و نفرموده که همگی باید این کار را بکنید؛ هر چند تذکر لسانی با این موضوع تفاوت دارد و تذکر لسانی وظیفه همگانی است.

امام جمعه تبریز ضمن یادآوری بیانات امام حسین(ع) در خصوص اهمیت مبارزه با دشمنان خدا با زبان، گفت: امروز یکی از راه هایی که می توانیم با دشمنان مبارزه کنیم و راه درست را نشان دهیم؛ از طریق زبانی است؛ به شرطی که خودمان عامل به معروف ها باشیم.

وی ضمن بیان اینکه مجمع نیروهای مردمی انقلاب اسلامی مجموعه ارزشمندی است؛ افزود: اقدام ارزشمند این مجموعه انقلابی امر به معروف و امر به مسیر انقلاب و راه امام(ره) است.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه خط امام را اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب دانسته و تصریح کرد: اگر امروز عده ای ادعای خط امامی بودن دارند؛ باید آن را در عمل اثبات کنند و راه اثبات آن در اطاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب است.

وی ضمن تاکید بر اینکه امروز پرچمدار اسلام، رهبر معظم انقلاب است؛ گفت: نمی شود کسی بگوید در مسیر امام(ره) هستم اما رفتارهای او با فرمایشات رهبر انقلاب زاویه داشته باشد.

منبع: ائل

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.