معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

طول بزرگراه‌های استان در سه سال گذشته، ۱۶۰ کیلومتر افزایش یافت

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از افزایش ۱۶۰ کیلومتری طول بزرگراه های استان در سه سال گذشته خبر داد و گفت: طول بزرگراه های استان در این مدت به ۴۵۰ کیلومتر رسیده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای فنی استان، توجه به تکمیل و تقویت زیرساخت های حمل و نقل را از مهم ترین مولفه های موثر در توسعه یافتگی دانست و گفت: آمار ارائه شده از سوی انجمن صنفی مشاورین مهندس در ارتباط با وضعیت جاده های استان به روز نیست و باید با همکاری تمامی اعضای شورای فنی به روز شود.

وی، توجه ویژه به زیرساخت های حمل و نقل را یکی از مهم ترین اولویت های دولت یازدهم و مدیریت ارشد استان دانست و تصریح کرد: علی رغم کمبود منابع مالی، بیش از ۷۵ درصد منابع مالی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان را به حوزه حمل و نقل و پروژه هایی همچون بزرگراه تبریز- مرند- بازرگان و جاده اهر- تبریز اختصاص دادیم.

پورمهدی اظهار کرد: تقویت زیرساخت های گردشگری و حمل و نقل، یکی از مهم ترین اعتقادات و اولویت های ماست و باور داریم که رونق گردشگری جز با توجه ویژه به پروژه هایی همچون جاده تبریز- اهر ممکن نیست.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه رویکردهای خود در ارتباط با حوزه حمل و نقل را ادامه می دهیم گفت: مدیریت ارشد استان دغدغه های زیادی دارد و چنین نیست که بتواند تمام توان و انرژی خود را صرف حوزه راه و زیرساخت های حمل و نقل کند و باید دستگاه مربوطه با تمام توان به ایفای وظایف خود در این زمینه بپردازد.

پورمهدی با تاکید بر لزوم استفاده از دانش و تکنولوژی روز در تکمیل زیرساخت های حمل و نقل استان عنوان کرد: تعداد دوربین های جاده ای استان تا پایان سال ۹۴ در استان، یک یا دو مورد بود که ۳۸ مورد را در سال گذشته افتتاح کردیم و تعداد این دوربین ها تا پایان سال جاری به ۱۰۰ مورد خواهد رسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.