تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۳۱:۵۰ شناسه خبر : ۱۰۶۵۸۸۰

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

طول بزرگراه‌های استان در سه سال گذشته، 160 کیلومتر افزایش یافت

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از افزایش 160 کیلومتری طول بزرگراه های استان در سه سال گذشته خبر داد و گفت: طول بزرگراه های استان در این مدت به 450 کیلومتر رسیده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای فنی استان، توجه به تکمیل و تقویت زیرساخت های حمل و نقل را از مهم ترین مولفه های موثر در توسعه یافتگی دانست و گفت: آمار ارائه شده از سوی انجمن صنفی مشاورین مهندس در ارتباط با وضعیت جاده های استان به روز نیست و باید با همکاری تمامی اعضای شورای فنی به روز شود.


وی، توجه ویژه به زیرساخت های حمل و نقل را یکی از مهم ترین اولویت های دولت یازدهم و مدیریت ارشد استان دانست و تصریح کرد: علی رغم کمبود منابع مالی، بیش از 75 درصد منابع مالی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان را به حوزه حمل و نقل و پروژه هایی همچون بزرگراه تبریز- مرند- بازرگان و جاده اهر- تبریز اختصاص دادیم.


پورمهدی اظهار کرد: تقویت زیرساخت های گردشگری و حمل و نقل، یکی از مهم ترین اعتقادات و اولویت های ماست و باور داریم که رونق گردشگری جز با توجه ویژه به پروژه هایی همچون جاده تبریز- اهر ممکن نیست.


معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه رویکردهای خود در ارتباط با حوزه حمل و نقل را ادامه می دهیم گفت: مدیریت ارشد استان دغدغه های زیادی دارد و چنین نیست که بتواند تمام توان و انرژی خود را صرف حوزه راه و زیرساخت های حمل و نقل کند و باید دستگاه مربوطه با تمام توان به ایفای وظایف خود در این زمینه بپردازد.


پورمهدی با تاکید بر لزوم استفاده از دانش و تکنولوژی روز در تکمیل زیرساخت های حمل و نقل استان عنوان کرد: تعداد دوربین های جاده ای استان تا پایان سال 94 در استان، یک یا دو مورد بود که 38 مورد را در سال گذشته افتتاح کردیم و تعداد این دوربین ها تا پایان سال جاری به 100 مورد خواهد رسید.

نظرات

IR

ادرس بدهند ١٦٠ كيلومتر رو در كجا توسعه دادند سهند تبريز ده كيلومتره همين جور مونده