تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۸:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۶۵۹۷۹

محرم محمدزاده در بازدید از خط دو مترو تبریز:

شورای پنجم در تکمیل مترو تبریز نهایت تلاش خود را بکار خواهد گرفت

محرم محمدزاده و کریم صادقزاده دو عضو منتخب شورای پنجم کلانشهر تبریز از روند حفاری خط دو مترو تبریز بازدید نموده و از نزدیک در روند تکمیل این خط قرار گرفتند.

به گزارش تبریز بیدار ، محرم محمدزاده منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی کلانشهر تبریز در حاشیه بازدید از مراحل حفاري خط ٢ متروي تبريز با اشاره به جایگاه مترو در بخش حمل و نقل عمومی اظهار داشت:  مهم ترین مسئله در بخش حمل و نقل، بحث حمل و نقل عمومی است که عمده ترین آن مربوط به مترو می شود زیرا که این وسیله نقلیه یکی ازمهم‌ترین راهکار‌های حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا در جهان شناخته شده است. علاوه بر آن می توان کاهش تصادفات رانندگی، کاهش مصرف انرژی، افزایش سرعت سفر، هزینه مناسب را از مزایای استفاده از مترو نام برد.

وی با اشاره به تاثیر مترو در بخش های مختلف گفت: از سوی دیگر مصرف روزانه 1.2 میلیون لیتر بنزین و همچنین گازوئیل و گاز CNG ، خسارت‌های بسیار هنگفتی به اقتصاد ملی وارد می‌کند. بدین سبب مترو به عنوان پاک ترین، سالم ترین، سریع ترین و ایمن ترین شبکه حمل و نقل نقش متفاوتی در حل مسائل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی ایفا می کند.

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی کلانشهر تبریز افزود:  سفر با مترو باعث صرفه جویی در مصرف سوخت می‌شود که البته در کنار آن آلودگی هوا و خسارات ناشی از آن نیز کاهش یافته و در اتلاف وقت نیز صرفه جویی می شود.

محمدزاده تلاش برای تکمیل مترو تبریز را وظیفه همه مسئولان عنوان کرد و افزود: شورای پنجم در کنار شهرداری و مسولان استانی برای تکمیل و راه اندازی کامل مترو تبریز با اتحاد و همدلی، تمام تلاش خود را بکار خواهد گرفت تا شهروندان تبریزی بتوانند از مترواستفاده نمایند.

خط دوم قطار شهری تبریز از طولانی ترین خطوط مترو مراکز استان های کشور است که به طول بیش از 22کیلومتر شامل 20 ایستگاه از محدوده زمین های قراملک (کارخانه کود آلی) شروع شده، از طریق خیابان وحدت و میدان قراملک (اولین ایستگاه) و پس از عبور از زیر خیابان آخونی، خیابان قدس بازار، میدان دانشسرا، وارد خیابان عباسی شده و تا میدان شهید فهمیده و میدان بسیج امتداد می یابد.

هم اکنون حدود 3 هزار و 200 نفر در مجموعه پروژه قطار شهری به صورت شبانه روزی فعالیت دارند که این امر از نظر اشتغال و تاثیرات اجتماعی طرح بسیار حایز اهمیت است.

نظرات

الیاس
IR

سلام محرم عمی . خدمت جنابعالی ارادت خاصی دارم