نمایش «خشکسالی و دروغ» در تبریز به روی صحنه می‌رود

نمایش “خشکسالی و دروغ ” به کارگردانی “وحید محمدی” از هفتم تا ۲۱ تیرماه در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه می‎رود.

به گزارش تبریز بیدار ، نمایش نامه ‏ی “خشکسالی و دروغ” اثر “محمد یعقوبی” است که تلاش می کند عواقب و تاثیرات دروغ در روابط افراد به ویژه بین اعضای خانواده را به زبان تئاتر بیان کند.

داستان توسط چهار کاراکتر اصلی و گفتن چند دروغ شروع شده و کاراکترها را با بحران مواجه می‎کند و ادامه‎ی ماجرا حول این داستان رقم می‌خورد.

این داستان شامل دو کاراکتر زن و دو کاراکتر مرد می‎شود که خانم‏ “مینا پناهی” نقش آلا و خانم “سروناز مددی” نقش میترا را در این نمایش ایفا می‎کنند و همچنین آقای “بهرام حسن بابایی” در نقش امید و آقای “فرید ادهمی” نقش آرش را در این نمایش بر عهده دارند.

تمرینات این نمایش از بهمن ماه سال گذشته شروع شده و تا اردیبهشت ماه سال جاری نیز ادامه داشت.

نمایشنامه ی خشکسالی و دروغ توسط انتشارات افراز چاپ‌شده و به چاپ سوم رسیده‌ و نسخهٔ ترکی آن نیز با ترجمهٔ هومن بهمنی جلالی توسط انتشارات میتوس بویت در ترکیه منتشر شده‌است.

“وحید محمدی” فعالیت تئاتری را از سال ۸۶ به طور جدی آغاز کرده و تاکنون در حدود ۲۳ نمایش به عنوان دستیار و مشاور کارگردان فعالیت داشته و سال گذشته نیز نمایش “والس تصادفی” را در تئاتر شهر تبریز به روی صحنه برده است.

سایر عوامل اجرایی نمایش “خشکسالی و دروغ ” بدین شرح است: دستیاراول کارگردان: رضا محمودی، دستیار دوم کارگردان: علیرضا علیزاده، مدیرصحنه:علیرضا پورصدیقیان، منشی صحنه: مهدیه عبادی، طراح صحنه: رامین ریاضی، طراح نور: سامان إرمی، طراح گریم: مینا پناهی، طراح لباس: وحید محمدی، طراح پوستر و بروشور: مصطفی رضاپور، آهنگساز: بابک خادمی، عکاس: علیرضا علیزاده، روابط عمومی: رقیه ولی پور، اجرای گریم: اشکان زینالی/بهناز نوری، اجرای دکور: یاسین عباسعلی نژاد، دستیار صحنه: رسول نقلی

علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت ebilit.com مراجعه یا از گیشه تئاتر شهر و نیز آموزشگاه هنرهای نمایشی شکلک نسبت به خرید بلیط این نمایش اقدام نمایند.

گفتنی است بر اساس روش مرسوم شده در تبریز، اجرای نخست این نمایش برای اهالی رسانه رایگان خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.