خبری که زود تکذیب شد؛

حاشیه های پر رنگ پرواز ۴۴۵ تهران تبریز

دیشب در فضای مجازی خبری منتشر شد، در این خبر آمده بود: پرواز شماره ۴۴۵ ایران ایر تهران- تبریز با چند مصدوم به زمین نشست!

به گزارش تبریز بیدار ، دیشب در فضای مجازی خبری منتشر شد، در این خبر آمده بود: پرواز شماره ۴۴۵ ایران ایر تهران- تبریز با چند مصدوم به زمین نشست!

در این خبر آمده بود پرواز شماره ۴۴۵ هواپیمایی ایران ایر که ساعت ۲۰:۳۰ از تهران به مقصد تبریز در حال حرکت بود، در نزدیکی تبریز به دلیل تکان‌های شدید موجب وحشت مسافران شد.

این در حالی است که هنگام فرود نیز تکان‌ها ادامه داشته و فرود ترسناک و غیر ایمن هواپیما، به علت عدم تسلط خلبان، موجب مصدومیت مهماندار و تعدادی از مسافران شده است.

گفتنی است مسافران پس از رسیدن به زمین به شدت نسبت به نحوه کنترل و پرواز هواپیما اعتراض کرده‌اند.

در این پرواز ایران آهور نماینده دور چهارم شورای شهر تبریز نیز حضور داشت!

پس از این خبر شکرت ایران ایر با رد خبر مصدومیت مسافران این پرواز در اطلاعیه ای اعلام کرد اتفاقات این پرواز به دلیل تکان های هوایی بوده و برخی از مسافران به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و نبستن کمربند ایمنی دچار وحشت شده اند.

در همین زمینه محمد صفایی مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی  در گفت‌و‌گو با خبرنگاران  در خصوص خبر مصدومیت مسافران پرواز تهران – تبریز اظهار کرد: خبری که در خصوص نقص فنی و مصدومیت تعدادی از مسافران در فضای مجازی منتشر شده کذب است و چنین موضوعی صحت ندارد.

وی با بیان اینکه پرواز ساعت ۲۰:۳۰ امشب تهران – تبریز با شماره پرواز ۴۴۵ هواپیمایی ۳۲۱ ایرباس درست در زمان خود حرکت کرده و در ساعت ۲۲:۱۰ در سلامت کامل و بدون هیچ مشکلی به مقصد رسیده است، گفت: پرواز به خوبی انجام گرفته و کوچک‌ترین مشکلی از طرف خلبان به برج مراقبت، اورژانس و شرکت ایران ایر اعلام نشده است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خاطرنشان کرد: اگر کوچکترین مشکلی در پرواز باشد بلافاصله به دیسپچ و یا برج مراقبت اعلام می‌شود و اصلاً در این پرواز چنین گزارشی وجود نداشته و حتی هواپیما در ساعت ۲۳:۱۰ به تهران بازگشته است.

وی افزود: خوشبختانه این پرواز در شرایط مساعد بدون نقص فنی و به خوبی انجام گرفته است و همه اخبار در رابطه با آن شایعه‌ای بیش نیست.

صفایی بیان کرد: لطفاً در رابطه با پرواز و مسائل که به جان مردم مربوط است شایعه پراکنی نکنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.