امام جمعه تبریز:

زیبنده نیست تبریز دارای مسجدی بسته باشد/خداوند کسانی را که هنوز به امریکا امیدوار هستند، هدایت کند!

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار داشت: حمایت از تجزیه طلبان و تروریست‌های منافقین به نام دفاع از حقوق بشر ازجمله اقدامات آمریکا و استکبار جهانی بر علیه نظام جمهوری اسلامی است و خداوند کسانی را که هنوز به امریکا امیدوار هستند، هدایت کند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدعلی آل هاشم، در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به ۱۲ تیرماه، سالروز سرنگونی هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناوگان آمریکایی در سال ۶۷، اظهار داشت: این هواپیما با دارا بودن بیش از ۲۷۰ مسافر، مورد اصابت دو موشک آمریکایی قرار گرفت و شهادت همه سرنشینان از جمله ۶۶ کودک زیر ۱۲ سال، ازجمله جنایات آمریکا است که در طول ۳۸ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی برعلیه نظام اسلامی انجام داده است.

وی افزود: حمایت از تجزیه طلبان و تروریست‌های منافقین به نام دفاع از حقوق بشر، به راه انداختن جنگ تحمیلی، اختصاص بودجه سالانه برای براندازی نظام اسلامی، حضور نظامی در کشورهای منطقه و ده‌ها نمونه دیگر ازجمله اقدامات آمریکا و استکبار جهانی بر علیه نظام جمهوری اسلامی است و خداوند کسانی را که هنوز به امریکا امیدوار هستند، هدایت کند.

امام جمعه تبریز، با اشاره به سالروز شهادت شهید محراب آیت الله صدوقی در ۱۱تیر ماه سال ۶۱، خاطرنشان کرد: ایشان در مبارزه با رژیم شاهنشاهی یکی محورهای مبارزه به حساب می‌آمد و به حق “شیخ الشهدا” نامیده شده است چراکه در مسائل مهم انقلاب اسلامی مورد مشورت روحانیت و بیت امام بود.

وی ادامه داد: ۱۲ تیرماه نیز سالگرد ارتحال علامه امینی، یکی از افتخارات آذربایجان است که با تدوین کتاب الغدیر، در مقابله با رشد وهابیت برآمده و ایشان با این کتاب احیاگر یاد و خاطره عهد نبوی و علوی است.

‌آل‌هاشم، با اشاره به فتنه وهابیت در جهان اسلام و تخریب قبور ائمه بقیع (ع)، خاطرنشان کرد: هشتم شوال با تخریب بارگاه ائمه بقیع (ع) توسط گروه گمراه وهابیت مصادف است و این گروه تمام مسلمانان را متهم به شرک و کشتن آنان را روا می‌داند و از خداوند متعال می‌خواهیم تا وهابیت و رژیم آل سعود را ذلیل نماید.

وی ادامه داد: در سده‌های اخیر نیز، از یاد نبرده‌ایم که این گروه گمراه پس از تخریب این قبور و بارگاه آنان، به کربلای معلی حمله کرده و نذورات و هدایای ارزشمند و گران‌بهای موجود در حرم حسینی (ع) را به یغما بردند و قریب هفت هزار نفر از مردم و علمای این شهر را به شهادت رساندند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز، با اشاره به اهمیت نماز در اسلام، یادآور شد: تصریح کرد: از اداره تبلیغات اسلامی استان می‌خواهم تا آمار دقیقی از مساجد تبریز را به بنده اعلام کنند، چراکه زیبنده نیست تبریز به عنوان شهر اولین‌ها، دارای مسجدی بسته باشد و باید مساجد شهر حتی در نماز صبح نیز باز باشند.

‌آل‌هاشم همچنین با تشکر از حضور ستودنی و بی‌نظیر مردم آذربایجان و تبریز را در مراسم نماز عید سعید فطر گفت: تمام خیابان‌های اطراف و میادین متصل به مصلی امام خمینی (ره) تبریز مملو از نمازگزاران و متدینین شهر تبریز بود و لازم میدانم از حضور و علاقه پس از یک ماه روزه داری در نماز عید سعید فطر تشکر کنم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.