ضرورتی برای بازخوانی تاریخ انقلاب؛

رونمایی از «ماجرای ترور» در آذربایجان شرقی

طرح فراخوان خاطرات ترور در آذربایجان شرقی به همت دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی رونمایی می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، ترورهای هدفمند و کور دشمنان انقلاب اسلامی، بویژه در دهه‌ی مظلوم شصت، شایسته‌ی مطالعه و فهم دقیق‌تری است. ما با دامنه‌ی وسیعی از پیامدهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و فکریِ پدیده‌ی ترور در این دهه مواجهیم. پیامدهایی که متاسفانه در تاریخ انقلاب اسلامی مورد توجه قرار نگرفته است. آنچنان که برخی این روزها  براحتی جای جلاد و شهید را عوض می‌کنند.

استان آذربایجان شرقی نیز به عنوان یکی از کانون‌های اصلی پشتیبانی انقلاب اسلامی، شاهد تعداد قابل توجهی از ترورهای خونبار توسط ضدانقلاب بوده است. این ترورها، اقشار و اصناف گوناگون مردمی را هدف گرفته بود که مثل کوه در برابر فتنه‌های رنگارنگِ ضدانقلاب ایستاده بودند. خاطرات مربوط به ماجراهای این ترورها، در صورت بازگویی و بازخوانی، الهام بخشِ تولیدات متنوع در سطوح مختلف هنری، اجتماعی، دانشگاهی و… خواهد بود.

 به همین منظور دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، طرح فراخوان خاطرات ترور را آغاز می‌نماید. در آیین رونمایی از این فراخوان، خانواده‌های شهدای ترور، جانبازان حوادث تروریستی، شاهدان ماجراها و سایر علاقمندان، حضور خواهند داشت.

 زمان: روز دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶، ساعت ۱۸ (مصادف با سالروز حمله‌ی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران)

مکان: حسینیه‌ی هنر تبریز؛ واقع در خیابان امام خمینی(ره)، روبروی مسجد سالار شهیدان، کوی شهید علیپور، کوچه‌ی اول

Image title

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.