رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی:

جابجایی زندان مرکزی تبریز به خارج شهر ۳ سال زمان نیاز دارد

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی، گفت: حدود ۳ هزار نفر زندانی در زندان مرکزی تبریز داریم که حداقل سه سال زمان خواهد برد و باید فاز به فاز کار انتقال و جابجایی را به پیش برد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز با اشاره به آخرین وضعیت جابجایی زندان مرکزی تبریز به خارج شهر اظهار کرد: دریافت سند ششدانگ زمین فعلی در حال نهایی شدن است که روند جابجایی با این اقدام سرعت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه قانون برنامه ششم توسعه اجازه داده است تا بدون تشریفات قانونی واگذار کنیم افزود: بدون تشریفات قانونی به این معنی است که دیگر نیازی به مصوبه هیئت وزیران و… ندارد و مطابق قوانین جدید واگذاری بر اساس مزایده خواهد بود.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سند ششدانگ کامل آماده شود، به تدریج برای برگزاری مزایده آماده می‌شویم، گفت: هر فرد حقیقی و حقوقی میتواند در این مزایده متقاضی خرید این مجموعه عظیم باشد.

حجت‌الاسلام مظفری مکان جدید زندان را که در دست احداث است، در محدوده “آناخاتون” عنوان کرد و ابراز داشت: نزدیک به ۱۵ میلیارد تاکنون برای زندان جدید هزینه شده و در صورت تامین اعتبار کامل، احداث و تکمیل آن سرعت می‌گیرد.

وی در پاسخ به اینکه این جابجایی چقدر زمان خواهد برد، با بیان اینکه جابجایی زندان زمان بر خواهد بود خاطرنشان کرد: حدود ۳ هزار نفر زندانی در زندان مرکزی تبریز واقع در “خیابان راهنمایی” داریم که حداقل سه سال زمان خواهد برد و باید فاز به فاز کار انتقال و جابجایی را به پیش برد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.