معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی:

هنوز نمی دانیم پروژه های تبریز ۲۰۱۸ با وجود مشکلات دولت اجرایی می شود!

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: تنها ۳۰ درصد کارهای تبریز۲۰۱۸ مربوط به دولت است و دستگاههای اجرایی باید تلاش کنند به عنوان یک تسهیل گر، زمینه لازم برای حضور و فعالیت پررنگ بخش خصوصی در حوزه گردشگری را بیش از پیش فراهم کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، سعید شبستری در نشست بررسی راهکارهای مشارکت بخش خصوصی در رویداد تبریز ۲۰۱۸، گفت: اقتصاد ایران، اقتصادی وابسته به نفت است و برای خروج از این وابستگی و کاهش تهدیدات مربوط به این حوزه باید به صنعت پاک و تمیز توریسم بیش از پیش توجه کرد.

وی با اشاره به نقش مهم صنعت گردشگری در افزایش اشتغال و شکوفایی اقتصادی جوامع و کشورهای درحال توسعه عنوان کرد: در کنار توجه به این مهم باید به مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز بیش از پیش توجه کرد.

وی با تاکید بر لزوم افزایش نقش آفرینی بخش خصوصی در ارتباط با تبریز ۲۰۱۸ اظهار کرد: تنها ۳۰ درصد کارهای تبریز۲۰۱۸ مربوط به دولت است و دستگاه های اجرایی باید تلاش کنند به عنوان یک تسهیل گر، زمینه لازم برای حضور و فعالیت پررنگ بخش خصوصی در حوزه گردشگری را بیش از پیش فراهم کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی، تبریز ۲۰۱۸ را فرصتی برای شناساندن بین المللی تبریز و استان دانست و اظهار کرد: افزایش گردشگر و ترویج فرهنگ توریست پذیری باعث اصلاح رفتارها همچون رعایت سرعت مجاز در شهر، رعایت نحوه برخورد با یک شهر و … می شود. متاسفانه در سال های گذشته؛ در حق گردشگران، اجحاف شده و باید دست به دست هم دهیم که با فرهنگ سازی های لازم، شاهد رفتارهای این چنینی در استان و تبریز نباشیم.

شبستری با اشاره به اجرای بیش از یک هزار میلیارد تومان پروژه و طرح در راستای تبریز ۲۰۱۸ تصریح کرد: هنوز خودمان نمی دانیم که آیا تمامی این پروژه ها با توجه به مشکلات دولت، اجرایی می شود یا خیر؟ دولت و بخش خصوصی حلقه های وابسته به یکدیگرهستند که هیچ کدام به تنهایی نمیتوانند موفق شوند و ما در کنار بخش خصوصی هستیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مراجعات مردمی، مربوط به درخواست اشتغال است عنوان کرد: جوانان باید دیگر به فکر اشتغال دولتی نباشند و سیاست های لازم برای افزایش اشتغال در حوزه غیردولتی انجام شود. بر همین اساس می توان با افزایش توجه به صنعت توریسم، تعداد بیشتری از اشتغال را برای اقشار مختلف جامعه ایجاد کرد.

وی همچنین با اشاره به افزایش ورود مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به تبریز تصریح کرد: بسیاری از مسافران به دلیل بالا بودن هزینه های اقامت در هتل و مراکز اقامتی در تبریز و برخی دیگر از شهرستان های استان، از فضای ائل گلی برای استراحت و تفریح استفاده می کنند که باید برای جذب هرچه بیشتر این مسافران به اقامت در هتل‌ها، به کیفیت و قیمت اقامت در این مراکز بیش از پیش توجه کرد و آن را کاهش داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.