مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری تبریز تاکید کرد:

ساماندهی مشاغل مزاحم و کاذب در ورودی های شهر در آستانه تبریز ۲۰۱۸

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری تبریز ساماندهی مشاغل مزاحم و کاذب در ورودی های شهر را گامی موثر در ارتقای چهره شهر در آستانه «تبریز۲۰۱۸» دانست.

به گزارش تبریز بیدار ، جواد صدیقی در سومین نشست کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل شهری اظهار کرد: میزبانی از اعضای کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل شهری شهرداری‌های کلانشهرها در آستانه رویداد تبریز ۲۰۱۸ فرصت مغتنمی برای استفاده از تجربیات دیگر کلانشهرهای کشور در زمینه مشاغل شهری بخصوص در حوزه گردشگری است.

صدیقی در این نشست با اشاره به اینکه بهسازی ورودی های شهر، ساماندهی مشاغل مزاحم و کاذب در ورودی ها، استفاده از فضاهای موجود برای احداث رستوران ، هتل، اجرای نماها و جداره های شهری با معماری سنتی و ساماندهی خانه های تاریخی در کنار عرضه صنایع دستی تبریز در نقاط مختلف شهر گامی در راستای ارتقای امکانات گردشگری است، افزود: باید در نظر داشته باشیم که ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم گام مهمی در راستای صیانت از حقوق شهروندان است که موجب آرامش بیشتر در شهر خواهد شد و ضرورتا ساماندهی این مشاغل باید با جدیت دنبال شود.

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری افزود: تجمیع مشاغل مزاحم شهری در مکانی مناسب علاوه بر کاهش آلودگی های مختلف زیست محیطی باعث جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان، خدمت رسانی مطلوب به صاحبان کسب و کار، حذف زواید بصری در شهرها و نهایتا رضایت شهروندان خواهد شد.

صدیقی همچنین افزود: ایجاد مراکز عرضه مستقیم کالا، بهبود فضای کسب و کار و ساماندهی دستفروشان در اولویت کاری سازمان میادین قرار دارد زیرا وجود دستفروشان در نقاط مختلف شهر باعث ایجاد سد معبر شده و مشکلاتی را برای شهروندان بوجود می آورد که برای حل این معضل با برپایی عصربازارها و شب بازارها در چند نقطه شهر این مشکل تا حدودی حل شده است.

وی با اشاره به تاریخ تبریز و قرار گرفتن این شهر در مسیر جاده ابریشم و سابقه ۴ هزارساله شهرنشینی وتجارت در این شهر اظهار داشت: گردشگری صنعت سود آوری است و استقبال کشوره و ملت های جهان از این صنعت و بهره برداری از آن برای توسعه شهرها و کشورها از دغدغه های مدیران شهری بوده است.

جواد صدیقی افزود: تبریز با انتخاب به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ ، پای در مسیر توسعه و پیشرفت همه جانبه نهاده است.

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری در پایان اظهار داشت: سازمان میادین شهرداری تبریز با تمرکز بر ساماندهی مشاغل مزاحم و ساماندهی و توسعه میادین و بازارچه های تبریز به استقبال تبریز ۲۰۱۸ می رود.

سومین نشست کارگروه تخصصی ساماندهی مشاغل، صنوف و فعالیت های شهری شهرداری‌های کلانشهرهای کشور به میزبانی شهرداری تبریز با هدف بررسی تاثیرات اجتماعی مشاغل شهری، ساماندهی مشاغل نابسامان شهری و بررسی تجربه های سایر کلانشهرها در این خصوص با حضور مدیران سازمان های میادین و ساماندهی مشاغل شهری تشکیل شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.