استاندار آذربایجان شرقی:

متعهد می شویم تمام امکانات را برای واحدهای تولیدی فراهم کنیم/موزه شیرینی و شکلات، فرش، آجیل و خشکبار در تبریز ایجاد شود

استاندار تاکید کرد: چشم امید مردم و دولت به کارآفرینان است، متعهد می شویم تمام امکانات را برای واحدهای تولیدی فراهم کرده و مشکلات را حل کنم چراکه مشکل تولید کنندگان مشکل ما دولتی هاست.

به گزارش تبریز بیدار ، اسماعیل جبارزاده در ششمین جشنواره ملی اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید ملی و اشتغال، اظهار کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، استان آذربایجان شرقی در سه محور از محورهای اقتصاد مقاومتی، رتبه نخست کشوری را کسب کرده است که لازم است به‌خاطر کسب این موفقیت‌ها، از تلاش‌ها و همکاری‌های بخش خصوصی با مدیریت اجرایی استان قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه کارگران و کارفرمایان، به مثابه دو بال برای موفقیت استان هستند، ادامه داد: بر اساس آخرین ارزیابی‌های انجام شده، استان آذربایجان شرقی، دارای کمترین واحد تولیدی مشکل‌دار است که حل مشکلات تعدادی از این واحدها نیز خارج از اختیارات ماست.

جبارزاده افزود: در بین تولیدکنندگان و اعضای اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن استان عزیزانی هستند که دردکشیده تولید و صنعت بوده و در پیشبرد اهداف و موفقیت‌های استان نقش مهمی دارند.

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از اعتماد مجدد مردم به دولت دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، ابراز کرد: انتخاب مجدد دکتر روحانی در انتخابات، ثبات اقتصادی و آرامش روحی و روانی جامعه را در پی داشته است و یک فرصت بسیار خوب برای جامعه تولیدی و صنعتی کشور محسوب می‌شود.

وی در ادامه، تقویت تولید ملی و افزایش اشتغال را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت دوازدهم و مدیریت ارشد استان در سال جاری دانست و ادامه داد: با توجه به شرایط خاص دولت، استخدام دولتی در کشور امکان‌پذیر نیست و چشم امید مردم و دولت، به بخش خصوصی است.

جبارزاده با بیان اینکه انتظار داریم بخش خصوصی، یاور دولت در رفع مشکلات و توسعه اشتغال باشد، افزود: مجموعه مدیریت ارشد استان همچون گذشته، تمام و کمال در خدمت بخش خصوصی است و انتظار داریم فعالان بخش خصوصی نیز، برنامه مدون خود در زمینه اشتغال و تقویت تولید را ارائه کنند.

استاندار تاکید کرد: چشم امید مردم و دولت به کارآفرینان است، متعهد می شویم تمام امکانات را برای واحدهای تولیدی فراهم کرده و مشکلات را حل کنم چراکه مشکل تولید کنندگان مشکل ما دولتی هاست. 

وی همچنین از قریب‌الوقوع بودن سفر معاون اول رییس جمهور به تبریز خبر داد و گفت: دکتر جهانگیری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی حضور می‌یابد و فعالان بخش خصوصی استان نیز فرصت طرح مشکلات خود را با ایشان خواهند داشت.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه از سال گذشته، یک هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مورد حمایت قرار گرفته‌اند، ابراز کرد: از این تعداد، ۷۵۰ واحد تولیدی و صنعتی در قالب طرح رونق تولید و ۷۵۰ واحد دیگر نیز به صورت مستقیم از بانک‌ها، تسهیلات دریافت کرده‌اند و خوشبختانه در این حوزه نیز، رتبه سوم کشوری را کسب کرده‌ایم.

جبارزاده با بیان اینکه ملاک ما در ایجاد اشتغال، آمار بیمه‌شدگان جدید تامین اجتماعی است، اظهار کرد: استان آذربایجان شرقی، ظرفیت ایجاد ۵۰ هزار شغل جدید در سال را دارد و در سال گذشته بر اساس آمار تامین اجتماعی، ۳۹ هزار شغل جدید در استان ایجاد شد.

وی با اشاره به بخشی از توانمندی‌های استان در زمینه تولید شیرینی و شکلات، گفت: انتظار دارم موزه شیرینی و شکلات، فرش، آجیل و خشکبار در تبریز ایجاد شود.

در این مراسم از برگزیدگان ششمین جشنواره ملی اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید ملی و اشتغال تجلیل شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.