پس از حادثه آتش سوزی روز گذشته؛

خروج ۲ واحد نیروگاه حرارتی تبریز از مدار/ شهروندان در مصرف برق صرفه جویی کنند

مدیر روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی گفت: ۲ واحد بخار نیروگاه تبریز در زمان حاضر خارج از مدار است و از این رو رعایت مصرف بهینه برق بیش از پیش احساس می شود.

به گزارش تبریز بیدار ، بهرام سرمست شامگاه چهارشنبه با اشاره به حادثه عصر امروز در نیروگاه حرارتی تبریز، گفت: در اثر افزایش دمای هوا و گرمای زیاد ترانس ورودی واحد یک دچار مشکل فنی شد و اتاق فرمان نیروگاه جهت حفاظت تجهیزات، واحد دوم را هم بصورت کنترل شده از مدار خارج کرد. 

وی با اشاره به اینکه بازگشت واحدهای بخار به مدار در حال طبیعی هم زمان بر است، اظهارکرد: باتوجه به حرارت بیش از حد سوئیچخانه، پس از خنک کاری جهت راه اندازی واحد دوم اقدام خواهد شد .

وی با اشاره به تلاش کارکنان ایمنی نیروگاه و همکاران hse ( مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست) پتروشیمی تبریز، نیروهای آتش نشانی خسروشاه، اسکو و سردرود برای اطفای حریق، گفت: همکاران مشغول عملیات خنک کاری هستند و سعی بر این است که تا صبح فردا واحد ۲ وارد مدار شود.

سرمست با اعلام اینکه به هیچ یک از تجهیزات نیروگاهی به جز کلید ترانس اشاره شده آسیبی وارد نشده است، خاطرنشان کرد: در زمان حاضر برق تبریز از طریق شبکه و با مدیریت دیسپاچینگ کشور تامین می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.