براساس تازه ترین آمار؛

وزارت بهداشت مدعی شد؛ متوسط فرزندآوری زنان به ۲ رسید

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نرخ باروری با اجرای سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب بهبود یافته و متوسط فرزندآوری زنان در کشور از ۱.۸ به ۲ رسیده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمداسماعیل مطلق در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: طبق استانداردها برای رشد جمعیت باید این رقم به ۲.۱ فرزند به ازای هر زن در کشور برسد و در زمان حاضر برای بهبود این نرخ تلاش می شود.

وی اظهار کرد: پس از ابلاغ سیاست های جمعیتی توسط مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش جمعیت و سلامت خانواده، وزارت بهداشت این مهم را در دستور کار قرار داده است.

 مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: تشدید نظام مراقبت از نوزادان و مراقبت های بحرانی از نوزادان در معرض خطر و تدوین و اجرای برنامه مراقبت ادغام یافته کودک سالم از جمله اقدام های موثر وزارت بهداشت برای بهبود متوسط فرزندآوری زنان در کشور است.

به گفته وی از دیگر اولویت های وزارت بهداشت در این خصوص می توان به اجرای برنامه توانمندسازی جوانان ۱۸ تا ۲۹ سال برای زمینه سازی ازدواج، استقرار نظام سلامت جوانان و ساماندهی حاملگی های پرخطر، اجرای برنامه های کاهش مرگ و میر در سنین ۳۰ تا ۷۰ سال و ارائه خدمات تخصصی سلامت زناشویی اشاره کرد.

مطلق ادامه داد: تامین مسکن و اشتغال جوانان، ترویج ازدواج و کاهش طلاق، کاهش مرگ و میر و فرهنگ سازی سیاست های تحکیم بنیان خانواده از جمله دیگر اقداماتی است که باید با همکاری دستگاه های دولتی در راستای افزایش جمعیت و بهبود سلامت خانواده انجام شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.