معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی:

چرا باید برای انتخاب شهردار فلان منطقه، در شهرداری زد و بند کنند؟/ چرا باید بیش از ۷۰ درصد مصوبات فلان شهر، مربوط به هبه باشد؟

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم رسیدگی کامل به مشکلات مردم و همچنین اطلاع رسانی فعالیت های انجام شده دولت در شهرستان ها، گفت: تمامی مسئولان استان و شهرستان‌ها مکلف هستند که بدون توجه به حواشی مطرح شده تا آخرین روز مسئولیت خود در خدمت مردم باشند و به هیچ بهانه ای از انجام وظایف خود، شانه خالی نکنند.

به گزارش تبریز بیدار ، سعید شبستری در نشست فرمانداران و بخشداران استان با اشاره به برگزاری انتخابات باشکوه ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان، گفت: برگزاری انتخاباتی باشکوه و با حضور حداکثری مردم، یکی از خواسته های مقام معظم رهبری بود که خوشبختانه این مهم محقق شد.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت مردم استان در این دوره از انتخابات بی نظیر بود، عنوان کرد: حضور پررنگ مردم استان در این دوره از انتخابات و بالاتر بودن میزان آرای دکتر روحانی، حاکی از موفق بودن عملکرد دولت و همچنین رضایت‌مندی نسبی مردم استان از زحمات مسئولان است که باید بعد از این نیز بیش از گذشته برای جلب رضایت مردم تلاش کنیم.

وی اظهار کرد: میزان خدمات ارائه شده به مردم استان در دولت یازدهم در برخی از شاخص‌ها با میزان این خدمات از پیروزی انقلاب اسلامی تا سال ۹۲، برابری می کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: اکثر مردم ایران اسلامی علی رغم مشکلات مختلف از جمله مشکلات اقتصادی، به دلیل اینکه از افراط و تفریط خسته شده اند به گفتمان عقلانیت و اعتدال رای داده و برای بار دوم، مسئولیت اجرایی کشور را به دکتر روحانی سپردند و ما مسئولان باید قدردان حمایت همیشگی مردم بوده و به آنان به عنوان ولی نعمت خود و مهم ترین سرمایه های اجتماعی نظام، توجه کنیم.

شبستری گفت: در اثر سیاست های مدبرانه دولت تدبیر و امید، جایگاه جمهوری اسلامی ایران در جهان ارتقا یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اقتصاد مقاومتی را یکی از مهم ترین ضروریات فعلی کشور دانست و گفت: خوشبختانه آذربایجان شرقی در حوزه اقتصاد مقاومتی در مقایسه با استان های دیگر، عملکرد بسیار خوبی دارد چرا که تمامی مسئولان دست به دست هم داده و دوشادوش مردم، برای رفع مشکلات در تمامی حوزه ها گام برداشته و برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق سیاست های مربوط به اقتصاد مقاومتی تلاش کرده اند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از حاشیه سازی برخی ها با عنوان انتقاد سازنده از دولت عنوان کرد: متاسفانه این افراد خواه یا ناخواه در جهت تحقق هدف دشمن حرکت می کنند.

شبستری با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان نیز گفت: تنها ۳۷ درصد از اعضای شوراهای شهر در استان، در این دوره از انتخابات نیز موفق به کسب آرای مردم شدند. در روستاها نیز ۴۴.۵ درصد اعضای شوراها برای بار مجدد انتخاب شده اند. با دقت در این آمار می توان پی برد که اکثر مردم از عملکرد شوراهای چهارم در شهر و روستای خود راضی نبوده و خواستار تغییر بوده اند. به عنوان مثال چرا باید بیش از ۷۰ درصد مصوبات فلان شهر، مربوط به هبه باشد؟

وی ابراز کرد: چرا باید برای انتخاب شهردار فلان منطقه، در شهرداری زد و بند کنند؟ فرمانداران موظف هستند که اعضاهای جدید شوراهای اسلامی شهر و روستا را نسبت به قوانین و آیین نامه های موجود شورای شهر، توجیه کنند و با هرگونه قصور و تخلفی، مبارزه کرده و مر قانون را اجرا کنند.

وی همچنین به فرمانداران استان مهلت داد که در عرض دو هفته آتی، برنامه مدون هر شهرستان در راستای ایجاد اشتغال و تقویت تولید را ارائه کنند.

وی همچنین بر لزوم حضور قدرتمند شهرستان های استان با طرح های بدیع و خلاقانه در جشنواره فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز تاکید کرد.

لزوم آمادگی برای رزمایش زیستی استان، صرفه جویی و مدیریت بهینه در مصرف آب و برق، توجه به کاهش مشکلات فرهنگی و اجتماعی در استان و همچنین تلاش برای کسب آمادگی های لازم در راستای میزبانی شایسته از گردشگران کشورهای اسلامی در تبریز و در سال ۲۰۱۸ از دیگر مواردی بود که شبستری بر آن تاکید کرد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی نیز در این نشست از زحمات فرمانداران و بخشداران در برگزاری انتخابات با شکوه در استان تشکر کرد و گفت: خوشبختانه مردم ایران اسلامی، به برخی وعده های بی اساس در انتخابات ” نه” گفته و گفتمان اعتدال را ترجیح دادند.

رضا استادرحیمی با تاکید بر اینکه باید منافع ملی را بر منافع شخصی در تمامی حوزه ها ترجیح داد، ابراز کرد: از این پس تمامی مسئولان باید با روحیه مضاعف در راستای ارائه خدمات بی منت و خالصانه به مردم تلاش کنند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری نیز در این نشست به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان پرداخت و گفت: دبیرخانه دائمی پنج آسیب اولویت دار استان به صورت مجزا راه اندازی شده و برای کاهش آسیب های اجتماعی در استان تلاش می کنیم.

حسن استوارآذر تعداد سمن های فعال و دارای مجوز استان تا پایان سال ۹۲ را ۴۳۰ مورد اعلام کرد و ادامه داد: تعداد این سمن های فعال استان در چهار سال اخیر به بیش از ۶۰۰ مورد افزایش یافته است.

وی همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی توانمندسازی سمن های استان در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان با قدردانی از فرمانداران و بخشداران استان به دلیل همکاری خوب با اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گفت: هم اکنون در استان، هیچ پروژه ای بدون داشتن پیوست پدافند غیرعامل اجرا نمی شود.

احمد جهانسری با بیان اینکه تدوین پیوست پدافند غیرعامل در استان از سوی چندین شرکت معتبر و با نظارت اداره کل پدافند آغاز شده است گفت: بررسی امنیت سایت های ادارات و دستگاه های اجرایی را نیز آغاز کرده ایم.

وی همچنین از برگزاری رزمایش زیستی در تبریز، مرند و سراب خبر داد.

در این جلسه، برخی از فرمانداران و بخشداران استان نیز به بیان دیدگاه های خود در خصوص مسائل مختلف پرداختند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.