در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره کرمانشاه؛

درخشش نمایش « اتابک پارکنین تراژدسی»

سرپرست حوزه هنری استان آذربایجان شرقی از درخشش نمایش « اتابک پارکنین تراژدیسی» در جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره کرمانشاه خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، جواد کریم نژاد با اعلام این خبر گفت: آیین اختتامیه جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره با حضور مسئولین استانی و کشوری و هنرمندان این عرصه هنری در کرمانشاه برگزار شد و نمایش « اتابک پارکنین تراژدسی» توانست در بخش کارگردانی، موسیقی، نمایشنامه نویسی و بازیگری مرد مقام های برتر را از آن خود کند.

وی همچنین افزود: نمایش‌ « اتابک پارکنین تراژدیسی» به کارگردانی «سیروس مصطفی» از آذربایجان شرقی برای حضور در بیست‌وپنجمین جشنواره سراسری تئاتر سوره معرفی شد.

وی ادامه داد: جایزه تقدیری بخش کارگردانی شامل لوح تقدیر و ربع سکه بهار آزادی به «سیروس مصطفی» برای نمایش « اتابک پارکنین تراژدیسی» از آذربایجان شرقی اهدا شد.

کریم نژاد بیان داشت: جایزه تقدیری بخش موسیقی شامل لوح تقدیر و ربع سکه بهار آزادی به «عیسی اسماعیل‌پور» برای آهنگ نمایش « اتابک پارکنین تراژدیسی» از آذربایجان شرقی تعلق یافت.

وی همچنین اضافه کرد: جایزه تقدیری بخش نمایشنامه‌نویسی شامل لوح تقدیر و ربع سکه بهار آزادی به «سیدمرتضی هاشم‌پور» و نیز جایزه برگزیده بخش بازیگری مرد شامل لوح سپاس و یک سکه بهار آزادی به «ابراهیم عباسعلی‌زاده» برای بازی در نمایش « اتابک پارکینین تراژدیسی» از آذربایجان شرقی اهدا شد.

گفتنی است، پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره در کرمانشاه به عنوان میزبان منطقه یک جشنواره ۱۶ الی ۱۸ تیرماه برگزار شد.

لازم به ذکر است، « اتابک پارکینین تراژدیسی» دقایقی از کشمکش‌های درونی سردارملی انقلاب مشروطه را به نمایش می‌کشد که در اقدامی نابهنگام از طرف دولت به تحویل سلاح خود وادار می‌شوند و طی مقاومت برای تحویل سلاح، ستارخان مجروح و خانه‌نشین می‌شود و بعد از چند سال چشم از جهان فرو می‌بندد. در واقع نمایش، روایت درون ستارخان را در یکی از بحرانی‌ترین مقاطع زندگی‌اش به تصویر می‌کشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.