مدیرکل بهزیستی آذربایجان ‎شرقی خبر داد:

افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی شهریه ‎ی مهدکودک ‎ها

مدیرکل بهزیستی آذربایجان ‎شرقی از افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی شهریه ‎ی مهدکودک ‎ها خبر داد .

به گزارش تبریز بیدار ، محسن ارشدزاده با بیان این مطلب اظهار کرد: صدور مجوز به منظور تاسیس مهدکودک در شهر، شهرستان و روستاها عمدتاً بر عهده ‎ی بهزیستی می‌باشد و نظارت نیز در دو بخش نظارت بر محتوا و شهریه انجام می ‎شود .

وی افزود: نظارت بر محتوا بر مفاد آموزشی اشاره دارد و مربیان مهد کودک ‎ها نمی ‎توانند در انتخاب جزوه و کتب آموزشی سر خود عمل کنند .

وی عنوان کرد: فرایند تعیین شهریه‌ از طریق تشکل‌های صنفی مهد کودک‌ها تحت عنوان کانون همیاری مهد کودک‌ها انجام می ‎شود و شهریه طی جلسات مختلف و با توجه به امکانات و محتوای آموزشی و با حضور اداره ‎ی معاونت نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تعیین می ‎شود که نرخ تورم و افزایش بیمه نیز در تعیین شهریه نقش دارد .

ارشدزاده گفت: میزان شهریه ‎ی مهدکودک ‎ها در شهر، شهرستان و روستاها کاملاً متفاوت از هم است و در روستاها با توجه به محرومیت در این مناطق یارانه نیز به مهد کودک ‎ها تعلق می ‎گیرد و شهریه ‎ی تعیین شده از سوی شهرستان ‎ها نهایتاً در معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور مورد بررسی قرار می ‎گیرد و در صورتی که مهدها در دریافت میزان شهریه تخلف کنند، از سوی کارشناسان ناظر ستادی و معاونت سازمان صنعت، معدن و تجارت مجازات خواهند شد .

وی با بیان این که مهدکودک ‎ها بر اساس نوع خدمات و شاخص‌های چک لیست ارائه شده از سوی کارشناسان، ستاره‌دار و درجه بندی می ‎شوند، گفت: مهدکودک ‎ها از بی ستاره تا سه ستاره درجه بندی می ‎شوند و بر این اساس میزان شهریه در آن ‎ها نیز مقداری افزایش می ‎یابد .

وی تاکید کرد: مهدهای مناطق محروم و حاشیه نشین نیز تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و همچنین مهدهای تمامی روستاها از یک وعده غذای گرم بهره ‎مند می ‎شوند که بهزیستی استان در سال گذشته حدود سه میلیارد ریال صرف تهیه ‎ی یک وعده غذای گرم برای ۱۴ هزار و ۵۰۰ کودک روستایی در مهدها کرده است .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.