نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

ترویج گسترده فرهنگ تساهل و تسامح در جامعه بر بی حجابی دامن زده است/ حضور بانوان محجبه در مراکز عمومی ضروری است

حجت الاسلام آل هاشم یکی از علل رواج بدحجابی در جامعه را ضعف در تبیین صحیح فرهنگ اسلام عنوان کرد و گفت: ترویج فرهنگ تساهل و تسامح موجب کم توجهی به امر حجاب شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام محمد علی آل هاشم  در اجتماع مردمی عفاف و حجاب در تبریز با بیان اینکه عفت به معنای خود نگه داری و پاکدامنی است، اظهارکرد: عفاف نوعی حجاب درونی است که انسان را از گناه بازمی دارد.

امام جمعه تبریز با اشاره به فلسه حجاب در اسلام گفت: به اعتقاد بسیاری از اندیشمندان حجاب حق الله است و ولی و همسر یک زن نمی تواند وی را از حجاب بازدارد.

وی با تاکید بر اینکه هر انسان معتقدی باید تعبدا و نه به خاطر مصالح عمومی این حق و حد الهی را ادا کند، اظهارکرد: زنان محجبه به خاطر باورهای دینی دارای منزلت بالاتری در پیشگاه الهی هستند.

وی خاطرنشان کرد: ضعف در تبیین اسلام و احکام و مبانی آن یکی از علل بدحجابی‌های اخیر جامعه بوده است. در برنامه‌ریزی و تلاش برای مسئله‌ی حجاب ضعف گسترده‌ای مشاهده می‌شود که این موضوع نیز یکی دیگر از علل بدحجابی‌ها می‌باشد. ترویج گسترده فرهنگ تساهل و تسامح در جامعه و نبود الگوی مناسبی برای معرفی به بانوان و به خصوص جوانان، یکی دیگر از علل مهم بدحجابی است.

امام جمعه  تبریز گفت: دشمن در قالب جنگ نرم هجمه گسترده ای بر علیه مبانی اخلاقی و دینی ما شکل داده و متاسفانه تا حدودی هم موفق بوده است.

وی با اشاره به اینکه ترویج مدگرایی یکی از شیوه های دشمن برای تاثیرگذاری در باورهای اخلاقی جامعه اسلامی است، گفت: زنان ما باید وظیفه دینی و اخلاقی خود را در راستای رسالت انسانی انجام دهند تا توطئه های دشمنان اثربخشی خود را از دست بدهد.

امام جمعه‌ی تبریز با تأکید بر اینکه حفظ حجاب به عنوان واجب الهی ضروری است، بیان داشت: هر فردی باید این حق الهی را ادا کند. بانوان با حفظ حجاب که روح عبادات بشر است، در زمره بندگان خالص الهی قرار گیرند. بانوان محجبه‌ باید در مراکز عمومی و تفریحی حضور گسترده داشته باشند.

در پایان این اجتماع مردمی که با حضور استاندار آذربایجان شرقی و تعدادی از مسئولان اجرایی و نظامی و اقشار مختلف مردمی از جمله روحانیت و خانواده شهدا برگزار شد، فرزند سردار جاوید الاثر عباس عبداللهی دلنوشته ای با مضمون حجاب قرائت کرد و از تعدادی از خانواده هاو فرزندان شهدای استان تجلیل شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.