شهردار تبریز عنوان کرد:

کاستی‌‌های تبریز ۲۰۱۸، بیش از هر مجموعه دیگری، به شهرداری نسبت داده خواهد شد/پرداخت به موقع حقوق کارگران، باید اولویت مالی حوزه‌های مختلف شهرداری باشد

شهردار تبریز با اشاره به این‌که کاستی‌‌های تبریز ۲۰۱۸، بیش از هر مجموعه دیگری، به شهرداری نسبت داده خواهد شد، ادامه داد: متاسفانه معضلات کلانِ مدیریت کلان‌شهرها و وضع قوانین محدودکننده، درآمدهای شهرداری‌‌ها را محدود کرده‌است.

به گزارش تبریز بیدار ، صادق نجفی در جمع شهرداران، معاونان و مدیران شهرداری تبریز، با بیان این مطلب اظهار داشت: شهرداری تبریز، علاوه‌بر ماموریت‌های احصاشده خود، به طور جدی وارد ساز و کار مدیریت گردشگری و فرهنگی شهر شده و انتظارات متفاوتی را در کشور رقم زده‌است.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که کاستی‌‌های تبریز ۲۰۱۸، بیش از هر مجموعه دیگری، به شهرداری نسبت داده خواهد شد، ادامه داد: متاسفانه معضلات کلانِ مدیریت کلان‌شهرها و وضع قوانین محدودکننده، درآمدهای شهرداری‌‌ها را محدود کرده‌است، با این حال، فارغ از صحیح‌بودن یا نبودن انتظاراتی که از شهرداری تبریز ایجاد شده، در مقطع فعلی، با تمام توان در کنار مدیریت استان قرار گرفته‌ایم

وی با تاکید بر اهمیت موضوع درآمدهای پایدار اظهار داشت: مدیران مناطق باید وصول مطالبات شهرداری، حمایت از برنامه‌های سرمایه گذاری و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ قوانین درآمدزا را در دستور کار قرار دهند؛ بعلاوه، بیش از هر دوره دیگری، باید اصول صرفه‌جویی و مدیریت هزینه را در برنامه‌های اجرایی تقویت کنیم.

نجفی آراستگی و زیبایی شهر را مهم‌ترین افتخار و اعتبار شهرداری خواند و افزود: این جایگاه ویژه باید با تقویت برنامه‌های تنظیف، فضای‌سبز و زیباسازی، مورد صیانت قرار گیرد؛ از جان‌ودل برای حفاظت از آراستگی شهر مایه بگذارید و اجازه ندهید وقفه‌های جزئی، تحت‌تاثیر بزرگنمایی‌های غیرمنصفانه واقع شود.

شهردار تبریز با تاکید بر این‌که پرداخت به موقع حقوق کارگران، باید اولویت مالی حوزه‌های مختلف شهرداری باشد، افزود: در مقابل همت ویژه‌ای که پاکبانان و عموم کارگران عزیزمان به کار بسته‌اند، حداقل انتظار این است که حقوق این عزیزان، با کمترین تاخیر پرداخت شود.

وی بر لزوم تقویت روشنایی در معابر و بوستان‌ها تاکید کرد و افزود: مطابق بازدید‌هایی که داشته‌ایم، منطقه دو و بخش‌هایی از مناطق یک، پنج و هفت در روزهای اخیر، اقدامات مهمی در این مورد انجام داده‌اند که قابل‌تقدیر است؛ انتظار می‌رود برنامه‌های نورپردازی در ورودی، مرکز و بافت‌های تاریخی و فرهنگی شهر نیز تقویت شود.

 نجفی اظهار داشت: اقدامات عملیاتی سطح شهر، بدون مناسب‌سازی محیطی کامل نیست و باید جزئیات اجرایی طوری باشد که تمام شهروندان، از جمله جانبازان، معلولان و افراد کم توان قادر به بهره‌برداری از آن باشند.

شهردار تبریز به افزایش دستفروشی و سدمعبر در برخی مناطق اشاره و خاطرنشان کرد: دستفروشی، موضوعی است که در همه‌‌جای دنیا شایع است؛ مهم، بسترسازی منسجم و شکیل برای فعالیت دستفروشان است که باید با حسن رفتار و پرهیز از هر گونه تنش‌آفرینی همراه باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.