یک اقتصاددان مطرح کرد؛

سرمایه‌داران به‌ جای تولیدکننده برج‌ساز شده‌اند

استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: سرمایه‌های داخلی جای تولید در برج‌سازی هزینه می‌شود و امروز برخی وام‌های کلان گرفته‌اند و پس نمی‌دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس، ابراهیم رزاقی درباره عملکرد اقتصادی دولت اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در راستای حمایت از مستضعفان شکل گرفت.

وی ادامه داد: در دهه‌های اخیر با رهبری عالمانه و تدبیر بی‌نظیر مقام معظم رهبری، رهبریت جهان اسلام به  اقتدار رسیده است و ایشان هم نگاهی ویژه به حمایت از مستضعفان در داخل و جهان دارند و در صحبت‌هایشان این مهم را مورد تأکید قرار می‌دهند.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه بارها مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی و اجرای عملی آن در شاخه‌های تولید و اشتغال فرموده‌اند، تصریح کرد: گوش شنوایی به سخنان مقام معظم رهبری بین مسؤولان دولتی نیست.

رزاقی با اشاره به اینکه حمایت از تولید ملی با جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی از محتوای اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: سرمایه‌های داخلی جای تولید در مواردی مانند برج‌سازی هزینه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه میلیون‌ها واحد مسکونی در تهران خالی است، تصریح کرد: بحث کاخ‌نشینی و کوخ‌نشینی در حوزه مسکن هم مطرح است و باید از دولت پرسید داستان مسکن اجتماعی به کجا رسید.

این اقتصاددان با اشاره به اینکه سرمایه‌داران به‌جای تولیدکننده برج‌ساز شده‌اند، اضافه کرد: این مشکل به ساختار تسهیلات‌دهی به تولیدکنندگان برمی‌گردد، چراکه نرخ سود این وام‌ها بسیار بالاست.

رزاقی با بیان اینکه برخی‌ها وام‌های کلان گرفته‌اند و پس نمی‌دهند، تصریح کرد: بانک‌ها باید پاسخگوی این مدل تسهیلات‌دهی به افراد خاص باشند؛ اگر یک تولیدکننده وام بخواهد، سنگ‌اندازی زیادی می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه امروز با بدترین نظام سرمایه‌داری در کشور مواجهیم، اضافه کرد: کوخ‌نشینان در جریان این سیاست‌ها قربانی شده‌اند و متأسفانه مسؤولان حرف‌های مقام معظم رهبری را گوش نمی‌دهند.

این کارشناس اقتصادی کشورمان با اشاره به اینکه اندیشه‌های امام راحل و نگاه ارزشمند مقام معظم رهبری به اقتصاد اساس و مبنای قرآنی دارد، افزود: متأسفانه آقایان با بی‌توجهی نسبت به آن کار خودشان را می‌کنند.

رزاقی با بیان اینکه جهان‌بینی سرمایه‌داری کانون الگویی دولت است، اظهار کرد: دولت به مدل‌های غربی در حل مشکلات اقتصادی کشور تا اجرای کامل اقتصاد مقاومتی بیشتر توجه دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.