شهردار تبریز:

ضرورت استمرار جشنواره فیلم تبریز با جهت‌گیری ملی و بین‌المللی

شهردار تبریز گفت: تاثیر هنرهای نمایشی و به خصوص هنر فیلم، با در نظر داشتن چشم‌انداز مهم «تبریز ۲۰۱۸» حایز اهمیت است.

به گزارش تبریز بیدار ،  صادق نجفی در دیدار با جمعی از عوامل برگزاری نخستین جشنواره فیلم تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت:  تبریز در سال‌های نه چندان دور، یکی از میزبانان مهم هنرهای نمایشی بود اما متاسفانه در سال‌های اخیر، این رویه متوقف شده و جز برنامه‌های مقطعی و محدود، اتفاق مهمی در این حوزه روی نداده‌است.

وی با تاکید بر این‌که شهرداری تبریز پشتیبان برگزاری مطلوب جشنواره فیلم تبریز است، گفت: از مجریان و مدیران این جشنواره انتظار داریم، استمرار این جشنواره را به عنوان مقدمه‌ای برای احیای رویدادهای حوزه فیلم و هنرهای نمایشی، به خصوص با جهت‌گیری ملی و بین‌المللی تبریز ۲۰۱۸ پیگیری کنند.

نجفی یادآور شد: شهرداری تبریز سال گذشته، به عنوان حامی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر استان وارد کار شد؛ امسال نیز حمایت‌هایی را از برگزاری نخستین جشنواره فیلم تبریز خواهد داشت.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که شاخص‌های فرهنگی شهر بدون در نظر داشتن نقش شهرداری تبریز، قابل‌ارزیابی نیست، اظهار داشت: خرسندیم که نقش فرهنگی شهرداری تبریز در خصوص تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هنری، پشتیبانی از میزبانی‌های ملی و بین‌المللی و ارائه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی، به مزیت مهم مدیریت فرهنگی شهر و استان تبدیل شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.