سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی:

آذربایجان شرقی ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت ادبیات پایداری کشور را دارد

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: این استان با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی که در زمینه ادبیات پایداری دارد، می تواند به پایلوت ادبیات پایداری کشور تبدیل شود.

به گزارش تبریز بیدار ، جواد کریم نژاد شامگاه پنجشنبه در اولین شب خاطره دفاع مقدس، افزود: حماسه هشت سال دفاع مقدس فصل شکوهمند و عصاره عینی تمام ارزش های مکتبی ماست. 

وی با اشاره به اینکه حماسه دفاع مقدس و ارزش های والای آن الگو و سند افتخار ایران اسلامی است، گفت: زنده نگه داشتن این حماسه آفرینی ها و فرهنگ ایثار و شهادت مگر با همدلی و همراهی جمیع نهادهای ذیربط آن هم به زبان هنر و در قالب ادبیات پایداری امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: مقاومت و پایداری فرزندان دلیر ایران اسلامی در برابر هواخواهی های رژیم بعثی و جهان استکبار همان تحقق وعده الهی در پیروزی حق بر باطل بود. 

کریم نژاد گفت: دفاع مقدس برای ملت بزرگوار ایران یادآور حماسه آفرینی ها، جانفشانی ها، دلاورمردی ها، شجاعت، شهادت، آرمان و ایثارگری رزمندگان و شهدای والا مقامی است که مژده فتح الهی را از بالاترین فرازها به نظاره نشستند. 

وی اضافه کرد: نسل اول و دوم انقلاب با توجه به حضور در متن دفاع مقدس پیوندی عمیق و استوار با این رویداد حماسی و تاریخی دارند، ولی متاسفانه در سال های بعد از دفاع آنچنان که باید و شاید این تجربه و فرهنگ والای ایثار و شهادت به نسل فعلی و جوان جامعه به صورت مطلوب انتقال نیافته است. 

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی تاکید کرد: با بازنگری و بهره گیری از ظرفیت های موجود باید فعالیت هایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خاطرات دفاع مقدس که به تعبیر مقام معظم رهبری گنجینه و ثروت ملی است، صورت بگیرد. 

کریم نژاد همچنین با اشاره به شب خاطره سوم خرداد سال جاری به همراه جمعی از مسئولان حوزه هنری کشور و مراکز استانی که در حضور مقام معظم رهبری برگزار شده است، گفت: معظم له پیگیر شب های خاطره دفاع مقدس توسط حوزه هنری در سطح مراکز نیز بودند. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.