نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی:

«تبریز ۲۰۱۸» فرصتی برای شناساندن فرهنگ غنی آذربایجان/ مسئولین برای کاهش ترافیک تبریز فکری کنند

سخنگوی کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تبریز ۲۰۱۸، فرصتی مناسب برای شناساندن فرهنگ غنی آذربایجان به گردشگران خارجی است.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی، در نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با استاندار با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری و پایتخت کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ بر لزوم توجه ویژه مسئولان اجرایی استان به موضوع توریسم و توجه به زیرساخت‌های مربوط به این مهم تاکید کرد.

وی با تاکید بر عدم تمرکزگرایی اقدامات و فعالیت‌های این حوزه در مرکز استان عنوان کرد: توسعه متوازن استان باید سرلوحه برنامه ها قرار گرفته و در این زمینه مسائل و مشکلات مربوط به تمامی شهرستان ها به طور کامل رفع شده و حرکت به سمت توسعه پایدار نیز به صورت عادلانه انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به تقسیم برنامه های لازم برای تبریز در دو حوزه فرهنگی و فیزیکی اظهار کرد: در حوزه فرهنگی باید به بهره گیری از المان های شهری و همچنین شناساندن فرهنگ غنی آذربایجان، بیش از پیش توجه کرد تا مسافرانی که از کشورهای مختلف اسلامی به تبریز سفر خواهند کرد، در سال های آتی به همراه سایر اقوام و آشنایان خود نیز مجددا به این خطه سفر کنند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد خط هوایی تبریز- هامبورگ را اقدامی بسیار مهم واتفاقی مبارکی برای تبریز و کشور دانسته و به مهم ترین ضرورت های نیاز شهر تبریز و برخی دیگر از شهرستان های استان در حوزه عمرانی و زیر ساختی پرداخت و تصریح کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام؛ نوسازی و بهسازی راه های مواصلاتی استان بویژه در مسیرهای گردشگری؛ نوسازی بافت فرسوده شهر تبریز و شهرهای دیگر استان و … از مهم ترین نیازهای استان در حوزه عمرانی برای آمادگی هرچه بهتر و بیشتر در راستای رویداد فرهنگی و تاریخی تبریز ۲۰۱۸ است.

ساعی از حجم بالای ترافیک شهری تبریز در روزهای اخیر نیز انتقاد کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه در فصل گردشگری قرار داریم بهتر است مسئولان امر، فکری برای کاهش ترافیک در کلانشهر تبریز و به ویژه در بافت مرکزی بکنند.

وی با تقدیر از عملکرد استاندار آذربایجان شرقی و برخی دیگر از مدیران اجرایی گفت: سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به تبریزهم با مصوبات خوبی که در حوزه تبریز ۲۰۱۸داشت بسیار موثر می باشد  که پیگیر اجرایی شدن هرچه سریع مصوبات مربوطه هستیم.
منبع: دفتر ارتباطات مردمی ساعی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.