وزیر ورزش و جوانان:

مجموعه ورزش کشور با تمام توان پشتیبان برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ است

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور تمامی مدیران وزارت و روسای فدراسیون‌های ورزشی در تبریز گفت: آمده‌ایم تا اعلام کنیم با تمام توان برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن رویداد تبریز ۲۰۱۸ حمایت می‌کنیم تا آذربایجان شرقی را به قطب گردشگری جهان تبدیل کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود سلطانی‌فر در نشست مشترک وزارت ورزش و جوانان و رؤسای فدراسیون‌های ورزشی با ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸، افزود: آذربایجان شرقی یکی از استان‌های بسیار مهم محوری و تأثیرگذار و در حقیقت بنیانی برای کمک به توسعه کشور در این منطقه است.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های انسانی و اقتصادی بسیار زیادی در این استان وجود دارد و خوشبختانه با هماهنگی و همگرایی و همدلی که در بین مدیریت ارشد استان با نماینده ولی فقیه در استان و همچنین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی وجود دارد سرعت توسعه استان بسیار خوب و قابل توجه است.

سلطانی‌فر اظهار کرد: با وجود اینکه در برخی از عرصه‌های اقتصادی کشور با مشکل مواجه هستیم و دولت با تمام توان برای رفع آن تلاش می‌کند وضعیت آذربایجان شرقی نسبت به سایر استان‌ها بهتر است.

وی گفت: آذربایجان شرقی دارای جاذبه‌های بسیار زیادی است که هر کدام به نوبه خود درخور بحث و تأمل است.

وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه تبریز و آذربایجان این ظرفیت را دارد که به قطب گردشگری جهان تبدیل شود، افزود: موضوع تبدیل شدن آذربایجان شرقی و تبریز به‌عنوان قطب گردشگری بزرگ دنیا و جهان اسلام رویداد بسیار مهمی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی اظهار کرد: شرایط بسیار خوبی فراهم شده تا از این فرصت به وجود آمده جهت شناساندن ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های توریستی این خطه از کشورمان استفاده کرده و درعین‌حال مشکلات اقتصادی خود را از طریق گردشگری رفع کنیم.

سلطانی‌فر گفت: گردشگری ورزشی یکی از موضوعات است و کشورهای جهان با میزبانی مسابقات مهم بین‌المللی تلاش می‌کنند از اقتصاد این رویداد مهم بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: با تمام لشکر به تبریز آمده‌ایم تا اعلام کنیم که تمامی مدیران وزارت و روسای فدراسیون‌ها آماده سرعت بخشی به روند اجرای پروژه‌های ورزشی در این استان هستیم.

وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: رویکرد وزارت ورزش در برگزاری مسابقات بین‌المللی این است که حداقل امکان مسابقات به خارج از تهران و دیگر استان برده شود تا از این طریق در جهت رشد و توسعه ورزشی استان‌ها استفاده شود.

وی ادامه داد: بنا داریم تا با هماهنگی و تلاش و برنامه‌ریزی و همتی که مدیران وزارت و روسای فدراسیون‌ها دارند در سال ۲۰۱۸ تمامی رویدادهای مهم ورزشی در تبریز و آذربایجان شرقی برگزار کنیم.

سلطانی‌فر افزود: تبریز ۲۰۱۸ فرصت بسیار طلایی است که باید از آن بهره‌مند شویم و وزارت ورزش با تمام توان در کنار مدیران استانی است تا شور و نشاط و هیجان ورزشی را در این رویداد مهم ایجاد کند.

در این نشست معاونان وزیر ورزش و جوانان و رؤسای فدراسیون‌های ورزشی کشور نیز به تشریح برنامه‌های ورزشی پیش‌بینی شده برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ پرداختند و آمادگی خود را برای اعطای میزبانی مسابقات بین‌المللی رشته‌های مختلف ورزشی به استان آذربایجان شرقی همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ اعلام کردند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.