میر سلیم در تبریز:

آمریکا تصور نکند تشدید تحریم‌ها ما را به‌زانو درمی‌آورد

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اینکه آمریکا فکر می‌کند که تشدید تحریم‌ها می‌تواند ما را به‌زانو درآورد اشتباه کرده است، این‌ها فکر نمی‌کنند که ما تا چه اندازه مصیبت‌های بزرگ‌تری را در جنگ تحمیلی و تحریم‌های قبلی پشت سر گذاشته‌‌ایم.

به گزارش تبریز بیدار ، مصطفی میرسلیم در حاشیه نشست مشترک وزارت ورزش و جوانان و روسای فدراسیون‌های ورزشی با ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸ به عنوان رئیس فدراسیون نجات‌ غریق و غواصی در گفت‌وگو با تسنیم در تبریز اظهار کرد: تبریز ۲۰۱۸ یک فرصت مغتنم است که استان آذربایجان شرقی باید از آن استفاده کند تا قابلیت‌هایی که در این استان وجود دارد و متأسفانه در این سال‌ها به خاطر رکود صدمه‌ دیده است به شور و نشاط قبلی خودش بازگردد.

وی با تاکید بر اینکه رویداد تبریز ۲۰۱۸ در مورد مسائل اقتصادی، فرهنگی و غیره نیز تأثیرگذار است افزود: ما باید اینجا بتوانیم با استفاده از نمونه‌های عملیاتی که در تبریز وجود دارد نمونه‌های فرهنگی را که در جمهوری اسلامی ایران از آن یاد می‌کنیم به جهانیان نشان بدهیم. البته این موضوع یک بُعد اجتماعی مهم نیز دارد که چگونه مردم و مسئولان این استان با همت و عملکرد خود، توانسته‌اند از پس مشکلات و معضلات بربیایند.

“اینکه بتوانیم جلوه‌های زیبا و پویای مؤثر خود بر سایر کشورها را ارائه کنیم، برگ برنده ما خواهد بود” میرسلیم با بیان این جمله خاطرنشان کرد: در مجموع، رویداد تبریز ۲۰۱۸ فرصت بسیار مغتنمی است که می‌تواند آثار و تبعات خوب اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.

میرسلیم در پاسخ به سؤالی مبنی بر تحریم‌های جدید آمریکا نیز گفت: این اشتباه بزرگی است که دولت و مجلس آمریکا مرتکب شده‌اند، علی‌رغم اینکه تحریم‌ها برای ما مشکل‌ساز می‌شود این مسئله مشکلات زیادی برای خود آمریکا ایجاد می‌کند. ما علاقه‌مند هستیم با تمام کشورهایی که به رسمیت می‌شناسیم با صلح و صمیمیت زندگی کنیم.

وی افزود: ما نمی‌توانیم اسرائیل را که تا این اندازه ظلم کرده و مردم را آواره کرده است به رسمیت بشناسیم.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ابراز داشت: اینکه آمریکا فکر می‌کند که تشدید تحریم‌ها می‌تواند ما را به‌زانو درآورد اشتباه کرده است. این‌ها فکر نمی‌کنند که ما تا چه اندازه مصیبت‌های بزرگ‌تری را در جنگ تحمیلی و تحریم‌های قبلی پشت سر گذاشته‌ و موفق هم شده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه در تحریم‌های جدید باز هم شکست خواهند خورد تصریح کرد: انگار عقل و درایت در تصمیم‌گیری‌های حال حاضر آمریکا حاکم نیست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.