معاون امور فرهنگی و جوانان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی:

بی اطلاعی ۸۶ درصد خانواده ها از برنامه های اوقات فراغت

معاون امور فرهنگی و جوانان مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: ۸۶ درصد خانواده ها از برنامه های اوقات فراغت اطلاعی ندارند.

به گزارش تبریز بیدار ،  امیر تقی زاده روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان هشترود اظهار کرد: ۶۵ در صد قشر هدف، اوقات فراغت خود را در خانه و ۳۵ درصد در خارج از خانه سپری کرده و از این ۳۵ درصد نیز تنها ۱۹ درصد اوقات فراغت را در مراکز و کانون ها سپری می کنند.

وی بر لزوم اطلاع رسانی در مورد برنامه های دستگاه ها در زمینه اوقات فراغت و جذب نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: مهمترین وظیفه ستاد ساماندهی امور جوانان توجه به مسائل و مباحث مربوط به این قشر از جمله استفاده بهینه از اوقات فراغت است.

تقی زاده توجه به اوقات فراغت در حاشیه شهرها را اولویت این ستاد عنوان کرد و افزود: ثبت نام و شرکت در کلاس ها برای حاشیه نشین ها بدون دریافت هزینه و رایگان است.

وی همچنین به کلاس های ویژه زوج های جوان نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۷۲۶ زوج کلاس های پیش از ازدواج را که شامل کلاس های فرهنگی، عاطفی، شخصیتی و جنسی است گذرانده اند.

فرماندارهشترود نیز در این جلسه مشاوره قبل از ازدواج همچون آزمایش و کلاس‌ های مشاوره و مهارت زندگی را ضروری ضروری عنوان کرد و گفت: از تمام ظرفیت‌های شهرستان در این زمینه استفاده خواهد شد.

حسن مستفید افزود: از دفاتر ثبت ازدواج خواسته شده تا از ثبت ازدواج زوج هایی که گواهی حضور در دوره های آموزش مهارت های زندگی را ندارند خودداری کند.

شهرستان هشترود با وسعت یک هزار و ۹۹۰ کیلومتر مربع در ۱۲۰ کیلومتری تبریز واقع شده و از شمال با بستان آباد، از شرق با میانه، از غرب با مراغه و از جنوب با چاراویماق همجوار است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.