دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی:

باید از ظرفیت هنرمندان در راستای پیشگیری از اعتیاد استفاده شود

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هنرمندان نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند، گفت: استفاده از ظرفیت هنرمندان در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد از برنامه های مهم این شوراست.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدعلی نصرتی در نشست هم اندیشی با هنرمندان استان، افزود: دبیرخانه هنرمندان در راستای استفاده از پتانسیل و ظرفیت هنرمندان در مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد ایجاد می شود.

وی ادامه داد: هنر همزاد بشر است و باید از ظرفیت های موجود در جامعه در زمینه هنر به بهترین شکل ممکن بهره مند شویم.

نصرتی اظهار کرد: مواد مخدر تنها مشکل ما نیست بلکه مهمترین مشکل جهان و بزرگترین ابزار جنگ نرم است.

وی اضافه کرد: مهم ترین سرمایه گذاری دشمنان نظام در راستای گسترش مواد مخدر و نا امید کردن جوانان ایران اسلامی از آینده کشور است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه بعضی از ناهنجاری ها در جامعه تبدیل به هنجار شده است، گفت: امروز استفاده از قلیان تبدیل به تشخص و فخر فروشی بین جوانان به خصوص بانوان شده است.

وی با اشاره به اینکه روش های قدیمی در راستای مبارزه با مواد مخدر کارایی ندارد، افزود: امروز باید با زبان هنر مشکلات موجود در جامعه به گوش آحاد مردم برسانیم.

نصرتی اظهار کرد: هنر می تواند فریاد رس جامعه باشد و می توانیم از زبان هنر سبک زندگی قرآنی و اسلامی را در جامعه ترویج دهیم.

وی ادامه داد: امروز باید اوقات فراغت جوانان ما دغدغه تمام کسانی باشد که دل در گرو پیروزی اندیشه های نظام مقدس جمهوری اسلامی در جامعه جهانی دارند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: امروز اگر مشکل اعتیاد از اولویت نخست به اولویت پنجم آسیب های اجتماعی در استان تبدیل شده است نشان از اهتمام مدیریت ارشد استان نسبت به احصا این مشکل و اقداماتی است که طی سه سال گذشته صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: برگزاری شب شعر، برنامه های موسیقیایی، فیلم، نمایش های خیابانی، طراحی گرافیکی، برگزاری مسابقه پیامکی، نمایش های عروسکی و دیگر فعالیت های هنری از جمله برنامه های دبیرخانه هنرمندان با محوریت آگاه بخشی و اطلاع رسانی در حوزه پیشگیری از اعتیاد می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.