نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو مطرح کرد:

از روحانی انتظار داشتیم به آذربایجانی‌‌ها احترام بگذارد/ شورای اصلاح‌‌طلبان باید در برابر عدم حضور وزیر آذربایجانی در کابینه پاسخگو باشد

سعیدی عدم معرفی وزیری از آذربایجان‌‌شرقی به مجلس را بی‌‌احترامی به مردم استان تلقی کرد و خواستار تجدیدنظر روحانی در این باره شد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌‌وگو با آناج با اشاره به انتشار لیست‌‌های پیشنهادی برای تصدی پست وزارت در شبکه‌‌های مجازی، ابراز داشت: متاسفانه در این لیست‌‌ها تاکنون نامی از رجل آذربایجان‌‌شرقی نیست و به‌‌نظر می‌‌رسد در این باب کوتاهی شده است.

وی افزود: بنده پیش‌‌تر طی مصاحبه‌‌هایی عنوان کرده بودم آقای روحانی باید به مناطق آذری‌‌نشین و رأی آنان احترام بگذارد و در راستای ارج نهادن قومیت‌‌ها و انسجام وحدت ملی، از مدیران قومیت‌‌های متنوع در جاهای مختلف استفاده کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه با توجه به شعارهای رئیس‌‌جمهور انتظار می‌‌رفت از وزرای آذربایجانی در کابینه‌‌ی دوازدهم استفاده شود، خاطرنشان ساخت: نمایندگان پیگیر این مسئله هستند و امیدواریم در روزهای باقیمانده شاهد تغییر رویکرد آقای روحانی باشیم تا از افراد دارای شایستگی در رأس کابینه استفاده شود.

وی متذکر شد: آذربایجانی‌‌ها در دوران مشروطیت و انقلاب اسلامی و در بزنگاه‌‌های بعد آن نقش تاثیرگذاری داشته‌‌اند و در انتخابات اخیر نیز مشارکت پرشوری را رقم زدند، رئیس‌‌جمهور با عدم معرفی وزیر آذربایجانی به مجلس، تمام این مسایل را نادیده می‌‌گیرد.

این نماینده مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان استان و شورای اصلاح‌‌طلبان آذربایجان‌‌شرقی در این باب قصور کرده‌‌اند، توضیح داد: نمایندگان مجلس بارها در جلسات مختلف و طی رایزنی‌‌های متعدد این موضوع را گوشزد کرده‌‌اند و همچنان نیز پیگیر هستند اما اینکه شورای اصلاح‌‌طلبان کاری کرده است یا خیر، باید از خودشان بپرسید.

وی تصریح کرد: به‌‌نظرم تیم‌‌ها و کمیته‌‌هایی که جهت معرفی وزیر به آقای روحانی مشخص شده‌‌اند، کوتاهی کردند و مقصر هستند؛ شورای اصلاح‌‌طلبان آذربایجان‌‌شرقی نیز باید پاسخگو باشد و بگوید چه کاری انجام داده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.