«خیابان تبریز» فردا افتتاح می شود! + عکس

کتاب «خانه تبریز» با محوریت زندگی معلم شهید، قدرت الله چگینی و از محصولات نشر مجنون فردا سه شنبه ۱۷ مردادماه ساعت ۱۸ در فرهنگسرای رسانه رونمایی می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  به نقل از مشرق، کتاب «خیابان تبریز» برگرفته از زندگی معلم شهید «قدرت الله چگینی» فردا سه شنبه ۱۷ مرداد ماه همزمان با روز خبرنگار با حضور جمعی از اصحاب رسانه، شاگردان شهید چگینی، نویسندگان و پژوهشگران حوزه دفاع مقدس در فرهنگسرای رسانه رونمایی خواهد شد.

در این مراسم «امیرحسین انبارداران» مدیرمسئول نشر مجنون ، «مرتضی قاضی» نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر و دفاع مقدس و «حمید بناء» از نویسندگان دفاع مقدس،سخنرانی خواهد کرد.

اجرای این برنامه را «محمدجواد شادانلو» از پژوهشگران و نویسندگان دفاع مقدس که اخیرا کتاب «احمد متوسلیان هستم» از او رونمایی شد، بر عهده دارد.

سردار گلعلی بابایی (رزمنده و نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس)، حاج فیروز احمدی (جانباز و راوی کتاب حاجی فیروز)، حمید داودآبادی (رزمنده و نویسنده دفاع مقدس)، حسین قرایی (فعال رسانه ای و فرهنگی)، مهدی خدادادی (نویسنده)، علی اصغر بهمن نیا (مدیر نشر نارگل)، علی اکبری (مدیر نشر یازهرا(س))، محمدعلی صمدی (پژوهشگر و نویسنده دفاع مقدس)، جعفر کچویی (نویسنده دفاع مقدس) و جمع دیگری از نویسندگان و فعالان رسانه در حوزه دفاع مقدس از جمله مدعوین این رونمایی هستند.

«خیابان تبریز» را «میثم رشیدی مهرآبادی» نوشته و محسن نجفی او را در زمینه تحقیقات آن یاری داده است. ویرایش این کتاب نیز بر عهده زینب گل محمدی بوده است.

نویسنده این کتاب، پیش از این کتاب‌های «حاجی فیروز»، «مثل باران»، «سیبی‌ که آقا به ما داد»  و «معلم شهر» را به چاپ رسانده است.

شهید قدرت الله چگینی، ۳۰ دی ۱۳۲۶، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش غلامرضا و مادرش معصومه نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته مترجمی زبان عربی درس خواند. معاون اداره آموزش و پرورش قزوین بود. سال ۱۳۵۰ ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. او دوازدهم شهریور ۱۳۶۰، در خیابان تبریز واقع در شهر قزوین مورد سوءقصد گروه‌های ضدانقلاب قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای قزوین و در کنار بارگاه شاهزاده حسین (ع) واقع است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.