تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۶۶۷۸۲

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی مطرح کرد:

نمی توان ادعای خط امامی داشت اما از فرامین رهبر انقلاب تبعیت نکرد/ استقبال از پیشنهاد حضور در مناطق حاشیه نشین تبریز همراه با دانش آموزان

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار داشت: خط امامی بودن با اطاعت محض از فرامین رهبری تحقق می‌یابد، باید روحیه انقلابی گری و انقلابی ماندن را در جامعه روزبه‌روز افزایش دهیم. نمیتوان ادعای خط امامی داشت اما از فرامین رهبر انقلاب تبعیت نکرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم  در دیدار با اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با بیان اینکه در میان دیدارهایی که داشته ام دیدار با دانش آموزان انجمن اسلامی بهترین دیدار بوده است اظهار داشت: وظیفه امروز دانش‌آموزان همانطور که رهبر انقلاب توصیه کرده اند  «تحصیل» و «تهذیب» و «ورزش» به همراه «حفظ ارزش» است.


وی ادامه داد: در درجه اول شما دانش آموزان عزیز تحصیل را در اولویت کاری خود قرار دهید چراکه اگر به ارتقای علمی خود نیفزاییددیگران ممکن است از شما سبقت بگیرند و شما  دانش آموزان حزب‌اللهی‌ها باید در امر تحصیل سر آمد دیگر دانش آموزان باشید. 


امام جمعه تبریز ضمن اشاره به  موفقیت سه تن از دانش‌آموزان استان  در کنکور سراسری سال جاری گفت:باعث افتحخار است که دانش آموزانی از استان توانستند  برای افتخار بیافرینند.


حجت الاسلام آل هاشم در ادامه  تبیین دومین نیاز دانش آموز امروز پرداخت و گفت:  «تهذیب» به این معنی است که قدرت ارتکاب گناه داشته باشی ولی گناه نکنی که این خیلی مهم است چرا که توبه از گناه زمانی مطلوب است که شخص  قدرت ارتکاب را داشته باشد ولی گناه نکندبنابر این  جوانان در این سن از فرصت طلایی تهذیب نفس استفاده کنند.


وی افزود: در مسیر تهذیب نفس توجه به  اقامه نماز اول وقت و اقامه به‌موقع  خیلی کمک می‌کند و اولین گام و اساسی ترین مرحله در جهت تهذیب نفس است.


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرد: البته خوشبختانه امروز حضور جوانان و دانش آموزان در صف های نماز جمعه مساجد بسیار پرشور تر از گذشته است  و واقعیت این است ما به  نمازهای جمعه و جماعت به حضور جوانان و نوجوانان نیاز داریم


آل هاشم در تبیین شاخصه ورزش برای جوانان و نوجوانان  تصریح کرد: ورزش  بسیار نشاط آور است و ورزش به صورت دسته جمعی نشاط روحی را چند برابر می کند و در مسیر  به تقویت روحیه تیمی  و همکاری تاثیر ویژه ای  بنابراین تلاش کنید به‌صورت جمعی و گروهی ورزش کنید.


امام جمعه تبریز در ادامه با تأکید بر اینکه شرایط کشور در مقطع فعلی بسیار حساس است، ابراز داشت: در عین اینکه کشور ما بالنده بوده و هر روز در حال پیشرفت هستیم، در این مقطع حساس وظایف مهم و خطیری بر عهده نیروهای دلسوز و متعهد هست که باید همیشه هوشیار و حساس باشیم.


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی بابیان اینکه ملت ایران در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نشان داده که پایبند به آرمان‌های امام و مقام معظم رهبری بوده، در برابر شهدا وظیفه‌شناس است و بصیرت خود را در مواقع حساس نشان می‌دهد تأکید کرد: امروز وظایف نیروهای دلسوز انقلاب خطیرتر از گذشته است و باید هرلحظه برای اعتلای نظام تلاش کنیم و بصیرت و شناخت زمان را روزبه‌روز تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه هرکس زمان‌شناس و موقعیت‌شناس باشد دچار اشتباه نمی‌شود خاطرنشان کرد: طراحی اصلی فتنه 88 از خارج کشور بود و در داخل هم عواملی داشت اما کسانی دچار اشتباه شدند که بصیرت کمی داشتند و خواسته یا ناخواسته به دشمن کمک کردند.


امام جمعه تبریز بابیان اینکه در وضعیت کنونی طیفی از دشمنان در جبهه گسترده‌ای در برابر ایران ایستاده‌اند ابراز داشت: تهدیدات دشمنان دارای تنوع زیادی است، «فشار سیاسی»، «تحریم اقتصادی»، «تهدید نظامی» و «تهاجم فرهنگی» همواره علیه ایران وجود داشته و روزبه‌روز افزایش‌یافته ولی اعمال این فشارها نتوانسته نظام جمهوری اسلامی ایران را از تداوم آرمان‌ها و روند پیشرفت خود بازدارد.


نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه خطرناک‌ترین تهدید علیه ایران مربوط به حوزه گفتمانی و هویتی انقلاب اسلامی است تصریح کرد: دشمنان نظام را تضعیف می‌کنند تا گفتمان انقلاب از بین برود و این هدف را با تحریف اندیشه‌های والای امام پی می‌گیرند.


وی بابیان اینکه دانش‌آموزان اتحادیه باید پایبند به آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری باشد افزود: خط امامی بودن با اطاعت محض از فرامین رهبری تحقق می‌یابد، باید روحیه انقلابی گری و انقلابی ماندن را در جامعه روزبه‌روز افزایش دهیم. نمیتوان ادعای خط امامی داشت اما از فرامین رهبر انقلاب تبعیت نکرد.


آل هاشم در پایان از دعوت یکی از دانش آموزان برای حضور در مناطق حاشیه نشین تبریز به همراه جمعی از دانش آوزان استقبال کرد.