مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی

ضعف در اجرای قانون از سوی شوراها ناشی از عدم آموزش‌های لازم است

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی بر اهمیت آموزش اعضای شوراهای اسلامی تأکید کرد و گفت: بسیاری از تخلفات و ضعف در اجرای قانون از سوی شوراها، ناشی از عدم آگاهی اعضای آنها به قوانین و نحوه اجرای آنهاست.

به گزارش تبریز بیدار ، مرتضی علیخانی روز دوشنبه در دومین دوره آموزشی شوراهای اسلامی شهر در مرند، افزود: نگاهی به عملکرد برخی از اعضای شوراها چه قبل از انتخاب شدن و چه بعد از آن، نشان می‌دهد که این افراد آشنایی بسیار مختصری با قوانین و وظایف شوراها دارند.

وی ادامه داد: البته این امر ناشی از نوپا بودن نهاد شوراها و نبود آموزش‌های کافی است و اگر هم آموزشی بوده به صورت مقطعی و پراکنده بوده است که در نهایت باعث ضعف در اجرای قانون از سوی شوراها شده است.

علیخانی با اشاره به ترکیب منتخبان دوره پنجم شوراهای اسلامی از حیث میزان تحصیلات و سابقه عضویت در شورا، گفت: آموزش شوراهای منتخب به‌عنوان مهمترین اصل در تحقق شعار قانون‌گرایی دولت باید مورد توجه مسئولان و خود شوراها قرار گیرد.

وی، اهمیت دوره‌های آموزشی شوراهای اسلامی را متذکر شد و افزود: در هفته‌های آینده دوره‌های آموزشی شوراها در ۵ منطقه دیگر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان خواست تا در انتخاب شهردار به طور جدی دقت کنند.

وی تأکید کرد: شهرداران باید افرادی شجاع، اخلاق‌مدار، خوشنام و پاکدست و آشنا به مسائل شهر و قوانین شهری و دارای سوابق تخصصی و مدیریتی مرتبط باشند. 

به گزارش ایرنا، این دوره آموزشی با حضور منتخبان دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرستان‌های مرند، جلفا و شبستر در مرند برگزار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.