تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۷:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۶۶۸۱۸

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

بی‌بصیرتی سال 88 عده‌ای را گرفتار کرد/ اینکه کارگران5 ماه حقوق نگرفته اند نشانگر اوضاع نابسامان اقتصادی است

حجت الاسلام آل هاشم ا اوضاع اقتصادی جامعه انتقاد کرده و گفت: اینکه برخی از کارگران محترم 4 یا 5ماه است که حقوق نگرفته‌اند نشانگر اوضاع نامناسب و بیانگر این است که باید در انتخاب مدیران کارخانجات تدبیر بیشتری به خرج داد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محمدعلی ‌آل‌هاشم شامگاه دیروز، سه‌شنبه، درنشست صميمي با تشكل هاي اداره كل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي ابراز کرد: تمامی عزیزانی که در انجمن‌ها و تشکل‌های اسلامی فعالیت دارند، در پیشرفت فرهنگی جامعه تاثیرگذار هستند.

وی با تقدیر از تبلیغات اسلامی استان در بازسازی محل این اداره گفت: وظیفه اصلی روحانیت نزدیک‌تر کردن دل‌ها به خداست و امیدواریم بتوانیم در بازسازی دل‌ها به سمت معنویت نیز خوب عمل کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین تصریح کرد: امروزه دشمنان نظام دیگر فهمیده‌اند که نبرد نظامی با ایران هزینه‌های بسیار زیادی دارد و به همین علت جنگ فرهنگی و اقتصادی را پی می‌گیرنn.

وی ادامه داد: دشمنان در دوران 8سال دفاع مقدس دیدند که جنگ نظامی با ایران در سایه اراده و اقتدار و ایمان و نیروهای مسلح این کشور پرهزینه است و صرفا" می‌توانند در این‌باره تهدید کنند و جرات عمل ندارند.

حجت‌الاسلام و المسلمين آل‌هاشم اعلام کرد: جنگ فرهنگی و اقتصادی راهکار امروز دشمن برای مقابله با رشد و پیشرفت ایران است و دشمن سعی می‌کند با فشار اقتصادذی و فرهنگی ایران را تسلیم خود کند درحالی که ممکن نیست.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب افزود: درباره جنگ اقتصادی و تحریم‌های دشمنان راهی جز اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

امام جمعه تبریز بیان کرد: متاسفانه در اثر غفلت ما، دشمن تا حدودی توانسته اهداف ضدفرهنگی خود را در جامعه پیاده کند و در فضاهای مختلف ماهواره‌ای، مجازی و ... به صورت شبانه روزی تلاش می‌کند تا جوانان را از ما بگیرد.

وی تاکید کرد: به همین خاطر باید مردم مخصوصا" اولیا نسبت به فرزندان خود حساسیت بيشتری به خرج دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخشی از سخنان خود به تاثیر بسزای تشکل‌ها و انجمن‌های اسلامی و مردمی در پیشبرد اهداف فرهنگی جامعه اشاره کرد و افزود: همه باید به همدیگر کمک کنیم چراکه دشمن برای هرچیزی اتاق فکر دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم تصریح کرد: پدیده‌هایی مثل بدحجابی نباید در جامعه تبدیل به عادت شوند چراکه خود به خود ایجاد نمی‌شوند و روی تک تک چنین پدیده‌هایی توسط دشمن برنامه‌ریزی می‌شود.

وی به گسترش حضور خواهران در حوزه‌های علمیه تاکید کرد و گفت: در بسیاری از عرصه‌ها مثل تبلیغ حجاب باید خواهران وارد صحنه شوند و برای این لازم است که فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران گسترش یابد.

امام جمعه تبریز در ادامه سخنان خود خبر داد: باید در عین بالندگی و فهم پیشرفت‌های جامعه در نظر بگیریم که وظایف بسیار مهمی نیز برای تداوم این اوضاع خوب برعهده داریم. ملت قدرشناس ایران همواره با حضور خود نشان داده‌اند که پایبند به انقلاب و اهداف رهبر معظم انقلاب هستند.

وی افزایش بصیرت در جامعه را ضروری دانست و افزود: بصیرت یعنی فهم 3زمان گذشته، حال و آینده و یعنی شناختن لحظه‌ها. در سال 88 فتنه اصلی توسط بیگانگان ایجاد شد ولی تعداد از هموطنان خودمان به دلیل نبود بصیرت کافی گرفتار شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم تصریح کرد: دشمن با تمام توان امروز تلاش می‌کند که نظام جمهوری اسلامی را براندازد اما بی‌شک نخواهد توانست زیرا قدرت اسلام و مسلمانان روز به روز افزایش می‌یابد و لازمه جلوگیری از اقدامات دشمن حفظ اتحاد و همبستگی بین آحاد مختلف مردم است.

وی از اوضاع اقتصادی جامعه نیر انتقاد کرد و گفت: اینکه برخی از کارگران محترم 4 یا 5ماه است که حقوق نگرفته‌اند نشانگر اوضاع نامناسب و بیانگر این است که باید در انتخاب مدیران کارخانجات تدبیر بیشتری به خرج داد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود از فعالیت‌های فراوان فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تقدیر کرد و افزود: تبلیغات اسلامی خدمات بسیار شایسته‌ و ارزشمندی در حوزه فرهنگ دینی و اسلامی انجام می‌دهد اما بی‌شک باید تمام مردم باهم در مسیر این فرهنگ حرکت کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تشکر ویژه دارم از شروع به موقع جلسه که راس ساعت 6 شروع شد و این خیلی مهم است. من شخصا تصمیم گرفته‌ام که در هر جلسه‌ای که حضور می‌یابم اگر به موقع شروع نشد جلسه را ترک کنم زیرا وقت همه ارزش دارد.


نظرات

همشهری
IR

ولی مدیران حقوق و مزایا و پاداش هزینه های سفر و ماموریت و ایاب ذهاب و... خودشان را سر موقع و بدون کم کاست دریافت میکنند