تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۵:۴۶ شناسه خبر : ۱۰۶۶۸۴۳

اسماعیل جبارزاده در دیدار با خانواده شهید تهرانی‌مقدم؛

بین مردم آذربایجان و شهید تهرانی‌مقدم یک رابطه قلبی و عاطفی وجود دارد/شهدا گزینش الهی را سپری کرده‌اند

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بین مردم آذربایجان و شهید تهرانی‌مقدم یک رابطه قلبی و عاطفی وجود دارد، گفت: شهدا گزینش الهی را سپری کرده‌اند و هر کسی شهید نمی‌شود، هر کسی که به درجه رفیع شهادت نایل می‌شود مطمئناً ویژگی‌هایی نسبت به دیگران داشته است.

به گزارش تبریز بیدار ،  اسماعیل جبارزاده در دیدار با خانواده شهید تهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران با بیان اینکه مردم آذربایجان علاقه بسیاری به شهدا و خانواده شهدا دارند و یکی از القاب آذربایجان‌شرقی، شهیدپرور بودن آن است، اظهار داشت: 11 هزار شهید از آذربایجان همه از خانواده‌های برگزیده بوده و اغلب آنها نیز همرزم شهید حاج حسن تهرانی‌مقدم بودند.

وی با بیان اینکه بین مردم آذربایجان و شهید تهرانی مقدم یک رابطه قلبی و عاطفی وجود دارد، افزود: حضور خانواده شهید تهرانی‌مقدم در بین خانواده شهدای استان ما خیر و برکت به همراه دارد.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: شهدا گزینش الهی را سپری کرده‌اند و هر کسی شهید نمی‌شود، هر کسی که به درجه رفیع شهادت نائل می‌شود مطمئناً ویژگی‌هایی نسبت به دیگران داشته است.

وی با اشاره به اخلاق و منش شهید تهرانی‌مقدم در ایجاد خودباوری بین دیگر رزمندگان گفت: براساس همین مسائل امروز کسانی را که ایشان تربیت کرده بودند، راهشان را ادامه می‌دهند و کار این شهید بزرگوار متوقف نشده است.

جبارزاده تاکید کرد: امیدواریم نسل جوان شهدایی همچون تهرانی‌مقدم را الگوی خود قرار بدهند و نسلی در شأن شهیدان در آینده تربیت شوند.

در ادامه  این دیدار احمد جهانسری و حسن استوار‌آذر از همرزمان این شهید بزرگوار به نقل خاطراتی از شهید حاج حسن تهرانی‌مقدم پرداختند.

همچنین فائضه غفار‌حدادی نگارنده کتاب «خط مقدم» در این نشست گفت: خانواده شهید تهرانی مقدم یکی از بهترین خانواده‌هایی هستند که بسیار مهربان هستند و به همین دلیل با گذشت چند سال از اتمام نگارش کتاب به خاطر محبت این خانواده همچنان ارتباطمان ادامه دارد.