رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی:

معلوم نیست مشکلات خود را به چه کسی مطرح و بیان کنیم/ جرات حضور در روستاها را دیگر نداریم

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی گفت: مسوولان برای انسداد یک چاه کشاورزی جلسات مختلف تشکیل داده و تا مسدود کردن آن پا عقب نمی‌گذارند ولی در مقابل در منطقه برخی پروژه‌های آبرسانی داریم که ۲۰ سال است تکمیل نشده و معلوم نیست مشکلات خود را به چه کسی مطرح و بیان کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس،  ضیا الله اعزازی در نشست مسوولان استان به منظور بررسی وضعیت بحران بحران آب در شهرستان بناب با اشاره به وضعیت نامناسب آب در کشور اظهار داشت: بحران آب در بخش شرب و کشاورزی جدی است و مردم باید در استفاده مناسب از آب صرفه‌جویی لازم را انجام دهند.

وی از صدا و سیما و سایر رسانه‌ها خواست در بحث صرفه‌جویی آب اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی لازم را انجام دهند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود آب کشاورزی و مراجعات مکرر کشاورزان برای تأمین آب مورد نیاز خواستار تأمین حقابه این شهرستان شد.

اعزازی با انتقاد از عدم اجرای برخی پروژه‌های آبرسانی و اجرای کانال‌های کشاورزی در سطح منطقه تصریح کرد: مسوولان برای انسداد یک چاه کشاورزی جلسات مختلف تشکیل داده و تا مسدود کردن آن پا عقب نمی‌گذارند ولی در مقابل در منطقه برخی پروژه‌های آبرسانی داریم که ۲۰ سال است تکمیل نشده و معلوم نیست مشکلات خود را به چه کسی مطرح و بیان کنیم.

وی یادآور شد: مشکلات آب کشاورزی در حدی است که دیگر امکان حضور و دیدار مردم را در روستاها از ما گرفته است و تعداد زیادی از کشاورزان به علت عدم تأمین آب مورد نیاز مزارع خود را رها کرده و بیکار شده‌اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.