از 21 تا 26 مردادماه سال جاری؛

سومین جشنواره استانی مد و لباس آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود

سومین جشنواره استانی مد و لباس آذربایجان شرقی همراه نمایشگاه اثار منتخب از بیست و یکم تا بیست و ششم مردادماه جاری در نگارخانه میرعلی تبریزی و نگارخانه یاسمی برپا خواهد بود.

به گزارش تبریز بیدار ،  آیین اختتامیه و معرفی نفرات برتر سومین جشنواره استانی مد و لباس آذربایجان شرقی بیست و پنجم مردادماه جاری ساعت ١٨ با حضور مسوولین فرهنگی استان و همچنین اصحاب فرهنگ و هنر در محل تالار خاقانی خانه فرهنگ تبریز برگزار خواهد شد.

این جشنواره که پنجاه و چهارمین جشنواره مد و لباس کشور هست، با موضوعاتی شامل تاثیر مد و لباس در حوزه امنیت ملی و اقتصاد مقاومتی، فرهنگ خانواده، پوشاک و الگوی مصرف، مد و لباس ایرانی در رقابت با برندهای خارجی، نقش تبلیغات و رسانه در ترویج و اشاعه الگوهای مدگرایی ایرانی، نمادها و الگوهای فرهنگی بر روی البسه ایرانی و جایگاه آموزش در اصلاح الگوی مصرف پوشاک و اشاعه اقتصاد مقاومتی برگزار شده است.

گفتنی است در بخش طراحی و دوخت؛ الناز حدیدی، مریم السادات خرم دره ای و آیسان شیوا، در بخش نقاشی؛ ابراهیم مقبلی، امید بیرق و انسیه اکبرزاده و در بخش مقاله و پژوهش؛ نجف قراچورلو، حمید سفیدگر و فتحی به عنوان اعضای هیات داوران سومین جشنواره استانی مد و لباس معرفی شدند.

در بخش جنبی این جشنواره کارگاه‌های تخصصی، نظری و عملی در زمینه اقتصاد مد و لباس برگزار شده و  تاریخچه و آموزش عملی دوختها و طراحی های سنتی مورد بررسی قرار می گیرد.

سومین جشنواره استانی مد و لباس آذربایجان شرقی با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بنیاد مد و لباس، کارگاه مد و لباس، دانشگاه الزهرا تبریز و کانون فرهنگ هنر و ادب آذربایجان شرقی برگزار و نمایشگاه اثار منتخب نیز از بیست و یکم تا بیست و ششم مردادماه جاری در نگارخانه میرعلی تبریزی و نگارخانه یاسمی برپا خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.