منتخب شورای پنجم شهر تبریز:

پاک‌دستی ملاک اول انتخاب شهردار تبریز است/ هماهنگی بین اعضا وجود دارد

منتخب پنجمین دوره شورای شهر تبریز با اشاره به اینکه پاک‌دستی ملاک اول انتخاب شهردار است گفت: کارهای عمرانی و اجرایی انجام‌ شده تبریز مثبت هستند و پیش بردن پروژه‌ها به لحاظ زمان‌بندی مناسب و نحوه اجرا قابل‌قبول است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اشرف‌نیا در گفت‌وگو با تسنیم  درباره آخرین روند انتخاب شهردار جدید تبریز اظهار کرد: در حال حاضر روی شرایط بحث شده اما وارد مصداق‌ها نشده‌ایم. یعنی هنوز نام شخص خاصی مطرح نشده و فقط شرایط لازم که شامل ۱۶-۱۷ مورد می‌شود مشخص شده است.

عضو منتخب پنجمین دوره شورای شهر تبریز افزود: به‌ طور کلی در اولویت اول پاک‌دستی و سلامت فرد است. تجربه و سابقه مدیریتی در سطح شهرداری تبریز، خوش‌نام بودن در سوابق اجرایی خود و با برنامه بودن آن‌هم در سطح کاربردی نه صرفاً روی کاغذ، شرایط مهمی هستند که شهردار بعدی باید آن‌ها را داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طرح سلامت کاری به‌عنوان اولویت نخست، ارتباطی به بازداشت‌های برخی از اعضای شهرداری و شورای شهر دوره چهارم دارد یا خیر گفت: بحث پاک‌دستی و سالم بودن از این نظر می‌تواند باشد که فرد در سابقه مدیریتی خود در شهر به این مورد مشهور باشد. اگر هم کسی مدیر بوده و اتفاقی افتاده، اصولاً باید مقامات مسئول و نظارتی در این‌ باره اظهارنظر کنند که آن‌هم از بابت تبرئه یا محکومیت باشد و گرنه اظهارنظر در جو موجود هم درست نیست.   

اشرف نیا درباره عملکرد صادق نجفی شهردار فعلی تبریز اظهار کرد: من در مسائل شهری و شهرداری نبودم ولی آنچه از خارج می‌بینیم، کارهای عمرانی و اجرایی انجام‌شده مثبت هستند و پیش بردن پروژه‌ها به لحاظ زمان‌بندی مناسب و نحوه اجرا، قابل‌قبول است اما در جریان دیگر مسائل نیستم و اطلاع ندارم.

وی درباره زمان نهایی انتخاب شهردار جدید تأکید کرد: تلاش ما این است تا به‌موقع کار انتخاب را تمام کنیم و هماهنگی هم بین اعضا وجود دارد که این موضوع هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.