عضو هیأت رئیسه مجلس:

«تبریز ۲۰۱۸»، ظرفیت مناسبی برای توریسم درمانی است

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق پروژه‎های عمرانی سلامت در استان می‌تواند تحولات مثبتی را فراهم کند.

به گزارش تبریز بیدار ،  به نقل از ایسنا،  محمد حسین فرهنگی در جشنواره‌ی عمران سلامت تبریز با بیان اینکه بخش سلامت جامعه از بخش‌هایی است که رضایت‌مندی مردم با آن رابطه‌ی مستقیم دارد، اظهار کرد: اگر خدمات درمانی به درستی برای مردم ارائه نشود، قطعاً نارضایتی مردم را در بر خواهد داشت. در حوزه‌ی سلامت علاوه بر خدمات درمانی نیاز به فضا و تجهیزات کافی است که طبیعتاً با شعار، این تجهیزات تامین نمی‌شود. 

  
وی ادامه داد: برای تحقق اهداف درمانی استان نیازمند تامین منابع مالی و مدیریت صحیح منابع هستیم، در حوزه‌ی پژوهش، پژوهشگاه علوم پزشکی جزو معدود پژوهشگاه‌هایی خواهد بود که صدها نفر عضو هیئت علمی در آن مشغول به کار می‌شوند و در این پژوهشگاه می‌توان برندهای جدید علمی را به  جامعه‌ی علمی جهانی تولید و ارائه داد. 

  
وی با اشاره به اقدامات مثبت دولت تدبیرامید در حوزه ی سلامت، اظهار کرد: در حال حاضر چند پروژه ی بیمارستانی با بیش از دو هزار تخت خواب در دست اجرا و دستور کار وزارتخانه است که  می‌تواند زمینه ساز تحولات مثبت و بزرگی برای استان باشد. 

وی با بیان اینکه تبریز ۲۰۱۸ برای موضوع توریسم درمانی ظرفیت مناسبی است، تاکید کرد: برای گردشگرانی که از کشورهای همسایه در استان تردد می کنند، می توان خدمات درمانی زیادی را ارائه داد و باید از مسئولین بخش سلامت کشور های همسایه دعوت کنیم تا شرایط فعلی خدمات درمانی استان به آن‌ها معرفی شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.