عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

ضرورت بیمه رایگان زندانیان با توجه به وضعیت بهداشتی و تراکم جمعیت زندان‌ها

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ارائه لایحه بیمه زندانیان به مجلس، گفت: بیمه زندانیان با توجه به وضعیت بهداشتی و تراکم جمعیت زندان‌ها بسیار ضروری است.

به گزارش تبریز بیدار ، سلمان خدادادی در خصوص بیمه سلامت رایگان زندانیان، اظهار داشت: بیمه زندانیان جنبه حمایتی داشته و بسیار ضروری است؛ هر چند حمایت از برخی مجرمان به دلیل ارتکاب به جرایم عمد و وحشتناک لازم نیست اما از سوی دیگر عمده مجرمان به دلیل آسیب‌های اجتماعی، مشکلات فردی، فقر، بیکاری، چک، مهریه و سایر بدهی‌های مالی به زندان افتاده‌اند که نیازمند حمایت‌های جدی هستند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قوانین بودجه‌ریزی فعلی، منابعی برای بیمه زندانیان در نظر گرفته نشده است اما قوه قضائیه یا وزارت دادگستری با ارائه لایحه‌ای می‌توانند درخواست بیمه زندانیان را به مجلس ارائه کند. این لایحه قطعاً مورد نظر موافق اکثر نمایندگان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: بیمه زندانیان گامی در راستای تأمین آرامش خاطر زندانیان و خانواده آنها خواهد بود، متاسفانه افزایش جمعیت زندان‌ها و وضعیت بهداشتی و اجتماعی زندان‌ها ایجاب می‌کند که بیمه زندانیان در اولویت قرار گیرد اما مجلس به دلیل بار مالی این موضوع نمی‌تواند اقدام به ارائه طرح کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در حال حاضر، انجمن‌های حمایت از زندانیان، کار حمایت از خانواده‌های این افراد را هم برعهده دارند و فعالیت‌هایی در این راستا انجام می‌دهند اما بیمه رایگان زندانیان اقدامی است که به منابع مشخص و قابل توجهی نیاز دارد و در صورتی قابل پیش‌بینی و اجرا است که در قالب یک لایحه به مجلس ارائه شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.