اظهارات دو گانه پزشکیان در خصوص کابینه دولت دوازدهم:

وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم قوی‌تر از وزرای دولت یازدهم نیستند /اگر به گزینه‌های فعلی رأی ندهیم شاید افرادی ضعیف‌تر معرفی شوند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید دارد: مشکل مملکت ما این است که در جهت هدف و برنامه حرکت نمی کنیم، برنامه ها را مصوب می کنیم ولی به گونه دیگری عمل می کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ارزیابی نحوه چینش کابینه دوازدهم و اینکه چقدر پیش بینی می کند این کابینه همراه با رئیس جمهور باشد، به خبرنگار نامه نیوز گفت: اگر آقای روحانی افرادی را انتخاب کند که با وی همراه نیستند باید از وی پرسید که چرا چنین کاری کرده است. 

وی در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند تعدادی از وزرا با وی در دولت یازدهم همراه نبودند اظهار داشت: مشکل این موضوع نیست، مشکل این است که آیا ما برنامه داریم یا نداریم، طبق برنامه حرکت می کنیم یا نمی کنیم ،مشکل مملکت ما این است که در جهت هدف و برنامه حرکت نمی کنیم، برنامه ها را مصوب می کنیم ولی به گونه دیگری عمل می کنیم. 

پزشکیان ادامه داد:کار درست این است که یا حرف نزنیم یا وقتی حرف زدیم حرف درست بزنیم و سپس نیز درست اجرا کنیم. 

وی در مورد اینکه آیا کابینه دوازدهم نسبت به کابینه قبل قویتر است یا نه، گفت:من فکر نمی کنم این کابینه قویتر باشد ،فکر کنم آنهایی را نیز که عوض کردند باید از نو شروع کنند که تجربه جدیدی را کسب کنند،اعضای کابینه یازدهم تحربیات و اشکلاتشان را در چهارسال قبل دیدند و نشان دادند ،الان می توانستیم اشکلات را حذف کنیم وراه درست را به آنها نشان دهیم یا آنها می توانستند انتخاب کنند که آن اشتباه را تکرار نکنند،افرادی در حال حاضر معرفی شده اند که باید مجدد تجربه کسب کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من معتقدم تغییر در یافتن اشکالات،حذف اشکالات و تقویت آنچه که باید عمل شود انجام شود، بسیار هم خوب است،ما باید در جهت برنامه عملکرد افراد را ارزیابی می کردیم، اگر به درستی عمل کرده بودند نباید عوض می شدند و اگر طبق برنامه نیز عمل نکردند باید کمک شان می کردند که طبق برنامه عمل کنند، اگر قابل اصلاح نبودند آن موقع اقدام به تعویض آنها می گرفتند.

وی تصریح کرد: من معتقدم افرادی که در کابینه جدید آمده اند براساس این نگاه نیامده اند، حتی افرادی که در کابینه مانده اند نیز براساس این نگاه نمانده‌اند، تعدادی از این افراد خلاف قانون عمل کردند ولی ماندند و تعدادی که در چارچوب قانون نیز عمل کردند ولی رفتند . 

پزشکیان در پاسخ به این پرسش تا چه اندازه با این نگاه به کابینه دوازدهم رای می دهید گفت:من با همین نگاه رای می دهم و به کسانی که در دولت یازدهم بودند رای می دهیم. می ماند کسانی که جدید آمده اند که اگر به آنها نیز رای ندهیم ممکن است از این ضعیف تر را معرفی کنند چرا که اگر به گزینه اول در این دولت رای ندهیم گزینه دوم را ضعیف تر معرفی می کند . 

وی ادامه داد:دولت تلاش می کند گزینه اول را از بهترین ها انتخاب کند و تصورم این است که اگر گزینه اول را حذف کنیم احتمال اینکه گزینه دوم بهتر از این باشد بسیار کم است . 

پزشکیان در پاسخ به این سوال که با این نگاه کل کابینه دوازدهم رای اعتماد از مجلس خواهند گرفت گفت:این نگاه من است، شاید بقیه چنین نگاهی نداشته باشند .

منبع: نامه نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.