رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی خبر داد:

کارخانه بلبرینگ سازی تحت پوشش هیات حمایت از صنایع قرار گرفت /اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: براساس تاکیدات وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پیگیری سازمان صنایع و معادن استان، کارخانه بلبرینگ سازی تحت پوشش هیات حمایت از صنایع که زیر نظر مشاور وزیر اداره می‌شود قرار گرفت.

به گزارش تبریز بیدار ، حسین نجاتی با اشاره به ماده ۸ قانون حمایت از صنایع اظهار داشت: از محل منابعی که این قانون در راستای حمایت از صنایع در اختیار مسؤولان قرار می‌دهد مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال به عنوان تنخواه در اختیار هیات حمایت از صنایع قرار گیرد که کارخانه بلبرینگ‌سازی را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی اضافه کرد: براساس این تصمیم‌گیری، مجموعه بلبرینگ‌سازی در حوزه‌های فنی و حقوقی مورد ارزیابی و گزارش قرار خواهد گرفت به طوریکه موقعیت کارخانه در کلیه موارد از جمله دیون کارخانه به بانک‌ها، مؤسسات اعتباری، ایران خودرو، اشخاص حقیقی و حقوقی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نجاتی افزود: هیات حمایت از صنایع با در نظر گرفتن اوضاع و احوال کارخانه که اشاره شده موافقت کرد تا به مدت ۶ ماه و به‌طور مشروط و با تأمین تنخواه یاد شده کارخانه بلبرینگ‌سازی را تحت پوشش قرار دهد و در صورت توجیه‌دار بودن اداره موقت آن زیر‌نظر هیات حمایت در این مدت، این روند تا حصول نتیجه و بازگشت وضعیت کارخانه به حالت عادی ادامه داشته باشد.

این مقام ارشد استان در حوزه صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش در حفظ تولید و اشتغال از سوی مسؤولان اضافه کرد: کارخانه بلبرینگ‌سازی نیز به عنوان یکی از واحدهای تولیدی تاثیر‌گذار در اشتغال و صنعت استان از جمله واحدی‌های محسوب می‌شد که بیشترین توان و دغدغه فکری مدیریت حوزه صنعت و تجارت را به خود اختصاص داده بود که خوشبختانه با در نظر گرفتن جمیع جوانب راهکارهای اشاره شده برای بهبود وضعیت این مجموعه در نظر گرفته شد.

تعدادی از پرسنل کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز بار دیگر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق ۵ ماهه خود، مقابل ساختمان استانداری تجمع کرده و خواستار رسیدگی مسؤولان شدند.

کارگران این کارخانه در اعتراض به این شرایط در یک سال اخیر بارها دست به اعتراض زده‌اند که در ادامه این اعتراض‌ها، بار دیگر حدود ۱۰۰ پرسنل این مجموعه مقابل استانداری تجمع کرده و با در دست داشتن پلاکاردها و بنرهایی خواستار احقاق حقوق خود از سوی مدیران کارخانه و رسیدگی مسؤولان ارشد استانی شدند.

این گزارش حاکی است، کارگران این کارخانه آبان و اسفند سال ۹۵ نیز مقابل اداره‌ کل کار و استانداری آذربایجان‌شرقی تجمع کرده بودند.

متاسفانه این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که مجموعه مدیریتی استان مدعی هستند وضعیت صنایع در حالت خوب و مناسبی قرار دارد و از رکود عبور کرده است و آذربایجان‌شرقی به لحاظ رونق واحدهای تولیدی و اشتغال شرایط به مراتب بهتری دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.