در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی استان و معاون سفیر بوسنی مطرح شد:

تبریز ۲۰۱۸ می تواند شروع توسعه ارتباطات میان تبریز و شهرهای دیگر کشورها باشد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی از تبریز ۲۰۱۸ به عنوان آغازگر و نقطه شروع ارتقا تبادلات فرهنگی تبریز و دیگر شهرهای جهان یاد کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، مرتضی آبدار در دیدار با ساتکو بیتانگا، معاون سفیر بوسنی اظهار داشت: جهت گسترش همکاری های فرهنگی ایران و بوسنی تبریز ۲۰۱۸ می تواند زمینه توسعه مبادلات فرهنگی و همکاری های مشترک فی مابین را فراهم نماید و در این میان گردشگری یکی از محورهای مهم در این حوزه به شمار می رود که با افزایش ظرفیت های همکاری دو جانبه می توان گام اساسی در جهت توسعه گردشگری برداشت.

وی گفت: تبریز ۲۰۱۸ بهترین بهانه برای افزایش ارتباطات فرهنگی میان تبریز و شهرهای بوسنی خواهد بود. در تلاشیم تا گامهای موثر در راستای توسعه گردشگری با استفاده از پتانسیل های بیشمار موجود و نیز برقراری تعاملات بین‌المللی با کشور های پیشرفته و صاحب تمدن در عرصه گردشگری برداشته شود.

آبدار افزود: برگزاری هفته های فرهنگی و جشنواره ها زمینه تبادلات و پیوندهای فرهنگی میان تبریز و استفاده از تجارب مشترک در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری را در دو کشور فراهم می آورد و در این راستا حضور گروه های هنری و فرهنگی تبریز را در رویدادهای بوسنی و بالعکس را تسهیل خواهیم کرد.

معاون سفیر بوسنی در این دیدار گفت: تبادلات فرهنگی نقش موثری در گسترش روابط میان کشور ها دارد و درک و فهم متقابل را نسبت به هم افزایش می دهد و موجب تبادل بیشتر گردشگر و رونق صنعت گردشگری می شود.

ساتکو بیتانگا با اشاره به جاذبه های کم نظیر گردشگری و تاریخی تبریز گفت: اقامت بسیار خوبی در تبریز داشته ام و جلسات ارزشمندی با مدیران ومسئولان برگزار کرده ام ودر همین راستا به منظور ترغیب حضور گردشگران بوسنیایی در تبریز همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ اقدامات مناسبی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

انتهای پیام/۶۰۰۰۲

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.