تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۶۶۹۶۹

اندر احولات این روزهای شورای شهر تبریز؛

شیر بی یال و دم و شکم در شورای شهر تبریز چه می کند؟

واقعا این چه سو تدبیری است که در جریانات سیاسی جاری و ساری است و چپ و راست هم نمی شناسد و تا تق و توقی بهم می خورد فکر می کنند شده اند دایه مهربان تر از مادر و تعیین تکلیف کردن بلد می شوند؟

یادداشت میهمان تبریزبیدار؛ 


در هفته های گذشته کارشناسان و صاحب نظران حوزه مدیریت شهری و حتی کارشناسان سیاسی با گرایش های مختلف در یادداشت ها و مصاحبه ها هشدار داده اند که آلوده کردن مدیریت شهری که عرصه خدمت گذاری شبانه روزی به مردم است م یتواند موجب اختلال در خدمت رسانی نهاد مردمی شهرداری شود.


موفقیت سالهای گذشته مدیریت شهری در کشور و سابقه ی تلخ حواشی شوراهای اسلامی کلانشهر ها در دو دوره نخست این نکته را بیشتر از پیش عیان ساخت که دخالت تعلقات حزبی و جناحی در مدیریت شهری مورد رضایت شهروندان نیست و عئاقب سویی دارد که قبل ترها تجربه شده است.


در انتخابات گذشته شوراهای اسلامی شهر و روستا اصلاح طلبان توانستند با لیست امید و حمایت بزرگان این جناح در برخی کلانشهرها اکثریت مطلق و در برخی اکثریت نسبی را از آن خود کنند.


بحث و موضوعی که اکنون در شهر تبریز با آن طرف هستیم همین مورد اکثریت مطلق و اکثریت نسبی است اگر در تهران لیست امید با اکثریت مطلق توانسته است شهردار تهران را با اجماع بالا انتخاب و معرفی کند در شهر تبریز این روش جوابگو نخواهد بود چرا که اکثریت نسبی آنهم در روی کاغذ بعنوان لیست امید به شورای شهر تبریز راه یافته اند.


جالب است از هر سلایقی در لیست امید تبریز به چشم می خورد الا اصلاح طلبان، یعنی لیست امید تبریز با رگه های اعتدال برخی و حتی اصول گرایی برخی دیگر در کنار هم شکل گرفته است.


جدیدا شورایی منسوب به اصلاح طلبان درغیاب اصلاح طلبان اصیل تبریز قد علم کرده و انگار می خواهد راه چندین ساله را طی یک هفته طی الارض نماید


این چند نفر! باید بدانند سمت و سوی اتفاقات شهر را قرار است مردم و منتخبین شورا ترسیم کنند نه عده ای دانشجوی کم تجربه با خط دهی سیاسیون پشت پرده ای که از ظاهر شدن در اجتماع مردم ابا دارند و در هراس اند.


چرا این اصلاح طلبان به لیست امید منتخب شان به چشم عروسک های خیمه شب بازی نگاه می کنند؟ مگر اینان بر منتخبینی که توسط شهروندان انتخاب شده اند اعتماد ندارند؟ نکند خدای نکرده خود را بالا دستی چیزی فرض کرده اند؟


واقعا این چه سو تدبیری است که در جریانات سیاسی جاری و ساری است و چپ و راست هم نمی شناسد و تا تق و توقی بهم می خورد فکر می کنند شده اند دایه مهربان تر از مادر و تعیین تکلیف کردن بلد می شوند؟


در مورد شورای شهر تبریز گویا عده ای فکر می کنند با انواع سیاست ورزی ها می توانند شورای منتخب مردم را اسیر در چنبره خود گرفتار کنند! راستی اعضای این شورای به اصطلاح اصلاح طلب کدامند و شناسنامه کار حزبی آنها به همراه رزومه موفقیتشان کجاست؟


با مردم و لیست نسبی امید بیایید تا کنید و خود را معرفی کنید تا ببینیم به جز سیاست و حواشی نا امن ان برای تبریز چه برنامه ای سراغ دارید؟ برادران و خواهران شورای اصلاح طلبان بالادست شورای اسلامی شهر نیست که اهداف خود را به شورا دیکته نماید. از کی تا بحال شورای شهر تبریز بالا دستی همانند این چند نفر شورای اصلاح طلب رای خود پیدا کرده است؟


شنیده شده است برخی پیمانکاران و دلالان در این شورا جولان می دهند؛ برای اینکه این شائبه ایجاد نشود ناگزیر است لیست اسامی این شورا در اسرع وقت برای عموم شهروندان تبریزی افشا گردد و این امر خطیر را حتما شورای منتخب به انجام خواهند رساند.


جایگاه مردمی حزب چیز مهمی است واین گروه پشت ابر می بایست خورشید تابان شوند و خود را در جمع مردم ظاهر سازند چرا که بدون هوادار چیزی بمانند آن داستان مولانا می شود خالکوبی شیر بی یال و دم واشکم! راستی این شیر بیچاره را چه به شورای شهر تبریز؟!


تبریز به یک شورای پویا فعال و بابرنامه نیازمند است و این را ما همه می دانیم چرا که تمایلات حزبی همانند کف روی آبی است که شسته خواهد شد.

نظرات

سلطانی
DE

واقعا ممنونیم از روشنگری های تبریز بیدار ‌ممنون از همه عزیزان در ان پایگاه فعال و بی ادعا،،، خدا قوت