معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز:

نگهداری و توانمندسازی متکدیان و کودکان کار بر عهده شهرداری نیست

معاون فرهنگی شهرداری تبریز در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: براساس مصوبه وزارت کشور وظیفه نگهداری و توانمندسازی متکدیان و کودکان کار بر عهده شهرداری نیست و تنها جمع آوری انها بر عهده شهرداری است که در این خصوص شهرداری ملزومات لازم را فراهم کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام احمد حمیدی با اشاره به اینکه تبریز بدون گدا، یکی از شاخصه های شهر تبریز در حوزه فرهنگی اجتماعی است افزود: در آستانه تبریز ۲۰۱۸ یکی از برنامه های توسعه این شاخصه ها در زمینه های مثبت این است که تبریز در رویداد ۲۰۱۸ با شعار بدون کودکان کار و خیابانی مطرح شود.

وی از اختصاص خودروی طرح ویژه جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابانی توسط شهرداری تبریز خبر داده و افزود شهرداری تبریز با عقد قرارداد با موسسه خیریه فرزندان رحمت برای ساماندهی کودکان کار به وظایف خود به نحو شایسته عمل می‌کند.

وی افزود: موسسه موظف است با کمک مشاورین و مددکاران نسبت به جمع آوری شایسته وحفظ کرامت کودکان کار وخیابانی اقدام کند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز افزود: پس از جمع اوری این کودکان توسط شهرداری باید مسئولان ذیربط با سودجویانی که از معصومیت این کودکان سوء استفاده می کنند برخورد جدی داشته و همچنین زمینه تحصیل و حمایت آنها را فراهم کنند.

حجت الاسلام احمد حمیدی با تاکید بر اینکه ساماندهی این معضل نیازمند همکاری و مشارکت تمامی ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی است اظهار داشت: ما سعی داریم در کنار تبریز بدون گدا، تبریزی بدون کودکان کار و خیابانی را داشته باشیم چرا که کودکان کار و خیابانی، سرمنشاء معضلات اجتماعی بوده و باید با مددکاری،حمایت وتوسعه و ساماندهی مراکز نگهداری کودکان بد سرپرست و بی سرپرست از چنین معضلات اجتماعی پیشگیری کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.