فرمانده نیروی هوائی ارتش در تبریز:

۱۰۵ شهید جاویدالاثر سند افتخار نهاجا است

فرمانده نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تقدیم ۱۰۵ شهید والامقام و جاویدالاثر در دوران هشت سال دفاع مقدس سند افتخار این نیروی الهی و خدمت گذار نظام و ملت است.

به گزارش تبریز بیدار ،  امیرسرتیپ خلبان حسن شاه ‌صفی روز پنجشنبه در مراسم معارفه فرمانده جدید پایگاه شکاری شهید فکوری تبریز، افزود: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی تعداد ۳۳۱ شهید خلبان را در دوران دفاع مقدس تقدیم این آب و خاک کرده است که از این تعداد خلبان شهید، تا به امروز ۱۰۵ شهید هنوز جاوید الاثر هستند.

وی با اشاره به رشادت ها و فداکاری های تیزپروازان نیروی هوائی در دوران هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: در آن دوران براساس برخی خاطراتی که منتشر شده، صدام گفته بود من به کمک هیچ کشور عربی برای حمله به ایران نیاز ندارم و شکست سنگینی به ایران وارد می‌کنم، اما همین صدام پس از چهار هفته گفت که من در محاسباتم اشتباه کردم.

امیر شاه صفی ادامه داد: صدام می ‌گفت ایرانی‌ها مرگ را مثل آهن ذوب شده در دستانشان نرم می ‌کنند و آگاهانه به سراغ مرگ می ‌روند و اهداف ما را مورد تهاجم قرار می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: صدام حتی پس از حمله به کویت لباس نظامی نپوشید و گفت مردی در کویت نمی‌ بینم که لباس نظامی بپوشم اما در جنگ با ایران چون همه مرد بودند لباس نظامی پوشیده بودم.

وی با تاکید بر نقش مهم و تعیین کننده نیروی هوائی در دوران جنگ تحمیلی، یادآور شد: محاسبات صدام فقط به‌ خاطر آمادگی در نیروی هوایی به هم خورده بود.

امیر شاه صفی ادامه داد: در آن سال‌های غرورانگیز دفاع مقدس، پایگاه دوم شکاری تبریز از همان ابتدا و تا آخرین روز دفاع، کارهای بزرگی انجام داد که برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.